Jump to content

Legalnost otkaza?


MiniMo

Preporučene objave

Dobar dan,

Imam ugovor na neodređeno i danas za vrijeme radnog vremena pozvana sam da potpišem sporazumni otkaz. 

Smatrajući da se radi o nezakonitosti jer mi nije dano nikakvo obrazloženje niti je otkaz kao takav bio pismeno najavljen, dali su mi 2 dana godišnjeg.

Što mi je dalje činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jeste li ga potpisali? pise li kada i kako vam zavrsava radni odnos? kad se radi o sporazumnom otkazu, tu zapravo dvije ugovorne strane "dogovaraju" uvjete otkazivanja radnog odnosa. na temelju cega mislite da se radi o nezakonitosti? po mojim saznanjima sporazumni otkaz se ne mora pismeno najavljivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , MiniMo je napisao:

Dobar dan,

Imam ugovor na neodređeno i danas za vrijeme radnog vremena pozvana sam da potpišem sporazumni otkaz. 

Smatrajući da se radi o nezakonitosti jer mi nije dano nikakvo obrazloženje niti je otkaz kao takav bio pismeno najavljen, dali su mi 2 dana godišnjeg.

Što mi je dalje činiti?

Ako ste potpisali sporazumni raskid ugovora o radu, ne radi se o sporazumnom otkazu. Otkaz je kad jedna strana otkaže ugovor. Sporazumnim raskidom strane suglasno raskidaju ugovor i ne treba ni biti obrazloženja jer se radi o njihovoj zajedničkoj volji.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija