Jump to content

Obiteljsko nasilje i prisilno liječenje


achilleamillefollium

Preporučene objave

Ne znam jesam li pogodila temu, isprike ako sam pogriješila.

Radi se o slučaju mog brata koji iz dana u dan, periodički, ima nasilne ispade pri kojima je već dva puta zvana policija.

Postoji li mogućnost da se prisilno liječi, ako dođe do treće prijave.

Prvi puta kad smo zvali policiju je završio na psihijatriji, ali je iz nekog razloga, valjda zbog njegovih iskaza koji su nepotpuni (po mojoj slobodnoj procjeni) ispalo da nije opasan za okolinu te je idući dan pušten kući jer je potpisao da ne želi liječenje.

Kako ga se može prisilno liječiti i pratiti da se drži terapije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok ima poslovnu sposobnost, u bolnici ga mogu držati najduže 3 dana, nakon čega ga moraju pustiti ako ne želi ostati. U praksi se on tamo vjerojatno smiri, popije terapiju koju mu daju, daje socijalno poželjne odgovore i to je to, ide van. Vani prestaje sa svim i vraća se u loše stanje, pa tako do idući put.

Možete kontaktirati s njegovim liječnikom i tražiti uputnicu za psihijatrijsko liječenje (bez datuma), pa kad mu idući put bude loše, zovete policiju i hitnu, pa ga voze u bolnicu. Tu je moguće da ostane i duže, ali opet, ako se smiri, uzima terapiju i sl., opet će brzo van. Onda opet uputnica i sve ispočetka.

Na žalost, nema brzog rješenja koliko god da bi to bilo dobro za njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija