Jump to content

Problemi sa susjedom


mejna

Preporučene objave

Postovani imam problem sa susjedom koji stanuje iznad mene i mijenja podstanare.Ispod njega zivim sa djecom vrticke i skolske dobi.Iznad nas je stalno buka lupanje glasni razgovori dolazenje puno ljudi do kasne satevtako da mi nemami mira za zivot.Djeca su mi nervozna i nenaspavana a i zivcana.Nekoliko puta sam ih upozoravala i danas napisala pismo njima na vratima davih ljubazno molim da imaju obzira i prestanu s tim lupanjem i galamom te da se pridrzavaju kucnog reda da bi nakon nekoliko sati oni meni napisali da ih prestanem ja uznemiravati i da ce mi zvati policiju a ja samo ne znam za sto ce oni meni to zvati policiju.I da oni ne znaju u cemu je moj problem.Njih to i ne zanima sto oni odozgo lupaju galame i td.i nemaju obzira sto nam smetaju.Ja molim pomoc kako da  rijesim ovaj problem i koja su mi prava?Jer ja ovo ne mogu vise trpjeti.Hvala!lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Obratite se predstavniku stanara ili upravitelju, pa neka oni obave razgovor sa susjedima. Također, možda još tko od suvlasnika ima pritužbu na njihovo ponašanje, pa bi takva informacija bila korisna, ako se odlučite obratiti predstavniku ili upravitelju.

Inače predstavnika nista ne zanima općenito jer htjeli su ga smijeniti pa nisu mogli a jedanput kad sam mu rekao o svemu na to mi je odgovorio da zovem policiju.A ovo nemoguće lupanje i glasni razgovori kao ne smatraju se ometanjem a to covjek ne moze izdržati taman kad zapis a ono grupe odozgo kao da bomba eksplodira ne znam sta rade u tako kasne sate da nemaju osjećaja da ljudi žive u zgradi i odmaraju.Sve idem na to da ne zovem policiju a izgleda neizbježno.Kad covjek fino kaze i upozori druga strana se usprotivi bezobrazno kao da oni mene upozoravaju a ne ja njih.Bas trebam pomoć sta i kako cu

upravo sad, mejna je napisao:

Inače predstavnika nista ne zanima općenito jer htjeli su ga smijeniti pa nisu mogli a jedanput kad sam mu rekao o svemu na to mi je odgovorio da zovem policiju.A ovo nemoguće lupanje i glasni razgovori kao ne smatraju se ometanjem a to covjek ne moze izdržati taman kad zapis a ono grupe odozgo kao da bomba eksplodira ne znam sta rade u tako kasne sate da nemaju osjećaja da ljudi žive u zgradi i odmaraju.Sve idem na to da ne zovem policiju a izgleda neizbježno.Kad covjek fino kaze i upozori druga strana se usprotivi bezobrazno kao da oni mene upozoravaju a ne ja njih.Bas trebam pomoć sta i kako cu

Inače u mojoj zgradi su svi za sebe ljudi bez druženja i pomoći samo se zatvore u stanove i cule

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče postupanja policije: takvim stvarima se neće baviti, nema tu prekršaja iz zakona o prekršajima javnog reda i mira. Eventaulno mogu doći na podnesak stanara, al to neće rezultirati nikakvim prijavama (kad je slučaj kao kod vas). Bas kao sto kaže Borbena7, za početak razgovarati sa predstavnikom stanara, i uključiti još kojeg stanara i pismeno ih upozoriti-inače to je njegov posao, a ne da samo skuplja novac za neke popravke. A kako se čini da tu neće bit nekih pomaka, da sam na vašem mjestu ja bih barem u svom dnevnom boravku odradio zvuzčno - izolacijske zahvate na stropu, i to samo od ljudi koji znaju odraditi. Vjerujte mi, sve drugo vam je gubljenje vremena i živaca. 

uređeno: od stradivari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo pišem iz osobnog iskustva,policija neće ništa napraviti,eventualno ako budete učestalo ih zvali zaprijetiti će Vama i tim susjedima prekršajnom (novčanom) prijavom,uputit će Vas na državno odvjetništvo da podignete prijavu protiv susjeda,ali ni od toga nema pomoći,kako sam se savjetovao da odvjetnikom koji je rekao na sudu ćeš dobiti ali nećeš imati mira .stoga sam ja prodao stan i odselio,samo mi je žao što odmah na početku nisam agresivnije se postavio ,pa kad vide da je neko"luđi" i bezobrazniji od njih i kad ih isplašiš malo možda ih i smiriš.A na kraju i batina je izašla iz raja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , stradivari je napisao:

Što se tiče postupanja policije: takvim stvarima se neće baviti, nema tu prekršaja iz zakona o prekršajima javnog reda i mira. Eventaulno mogu doći na podnesak stanara, al to neće rezultirati nikakvim prijavama (kad je slučaj kao kod vas). Bas kao sto kaže Borbena7, za početak razgovarati sa predstavnikom stanara, i uključiti još kojeg stanara i pismeno ih upozoriti-inače to je njegov posao, a ne da samo skuplja novac za neke popravke. A kako se čini da tu neće bit nekih pomaka, da sam na vašem mjestu ja bih barem u svom dnevnom boravku odradio zvuzčno - izolacijske zahvate na stropu, i to samo od ljudi koji znaju odraditi. Vjerujte mi, sve drugo vam je gubljenje vremena i živaca. 

Znam to ali ove zgrade su limenke pa se sve cuje svaki pomak a to je strasno lupa galama i ne mozemo se naspavati ni zivjeti jwr covjek treba mir.U drugim drzavama ljudi su jako tihi i pridrzavaju se redaa kod nas je to strasno i kad nekog upozoris jos se ljuti i prijeti.Hvala Vam na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, vukovar je napisao:

Ovo pišem iz osobnog iskustva,policija neće ništa napraviti,eventualno ako budete učestalo ih zvali zaprijetiti će Vama i tim susjedima prekršajnom (novčanom) prijavom,uputit će Vas na državno odvjetništvo da podignete prijavu protiv susjeda,ali ni od toga nema pomoći,kako sam se savjetovao da odvjetnikom koji je rekao na sudu ćeš dobiti ali nećeš imati mira .stoga sam ja prodao stan i odselio,samo mi je žao što odmah na početku nisam agresivnije se postavio ,pa kad vide da je neko"luđi" i bezobrazniji od njih i kad ih isplašiš malo možda ih i smiriš.A na kraju i batina je izašla iz raja.

Dragi Vukovar ovo ste super odgovorili ali stoci ne mozes objasniti jer jos se meni prijeti i svada ali ne mogu prodati stan i otici jer konzna gdje opet nabasas samo mi nije jasno da nema sankcija i da policija ne moze nista.Kad sam upozorio tog susjeda jedanput on me napao pred unucicom nije imao obzira ni prema djetetu svadao se i govorio meni ma sta se stalno bunis zovi policiju i svasta nesto.Dode mi vrag da ga udarim i spustim na zemlju jer da mene neko tako upozorava ja bi se ispricao i nastojao da ne ometam nikoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, mejna je napisao:

Dragi Vukovar ovo ste super odgovorili ali stoci ne mozes objasniti jer jos se meni prijeti i svada ali ne mogu prodati stan i otici jer konzna gdje opet nabasas samo mi nije jasno da nema sankcija i da policija ne moze nista.Kad sam upozorio tog susjeda jedanput on me napao pred unucicom nije imao obzira ni prema djetetu svadao se i govorio meni ma sta se stalno bunis zovi policiju i svasta nesto.Dode mi vrag da ga udarim i spustim na zemlju jer da mene neko tako upozorava ja bi se ispricao i nastojao da ne ometam nikoga.

To je ucestalo lupanje izmedu 8,9,10 navece te padanje predmata kao da bomba padne i mi se stresemo i budemo nervozni svi u stanu

prije 3 minuta, stradivari je napisao:

evo da ne duljimo, ja sam radio sličan zahtavt u svom stanu, jako je pomoglo (80 posto manje buke). I tko god da bude iznad vas opet ćete imati problem.  Malo je glupo sto vam na pravnom portalu savjetujem gradjevisnki zahvat ali to je jedini siguran način da ćete si pomoći. Lp

Znam to a koje radove ste obavljali za manje buke i jeste li samo plafon radili ili sve u stanu?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija