Jump to content

Godišnji odmor


stojeci

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Stupio sam u radni odnos u 01.11.2023 i radim i sada kod istog poslodavca. Zanima me dali imam pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora za ta dva mjeseca rada u prošloj godini?

Znam , da u ovoj godini moram odraditi 6mj kako bi ostvario pravo na godišnji , ali me zanima dali ta eventualna 3 razmjerna dana od prošle godine propadaju ili se i to računa. 

Unaprijed hvala

uređeno: od stojeci
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 04. 03. 2024. u 10:57, stojeci je napisao:

Poštovanje,

 

Stupio sam u radni odnos u 01.11.2023 i radim i sada kod istog poslodavca. Zanima me dali imam pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora za ta dva mjeseca rada u prošloj godini?

Znam , da u ovoj godini moram odraditi 6mj kako bi ostvario pravo na godišnji , ali me zanima dali ta eventualna 3 razmjerna dana od prošle godine propadaju ili se i to računa. 

Unaprijed hvala

Ništa Vam ne propada. Imate pravo na razmjerni godišnji za prošlu godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Godišnjeg za cijelu godinu imate 25 dana.

25 dana sveukupnog GO: 12 mjeseci=2,08 dana po mjesecu.

Odradili ste cijeli 11 i 12. mjesec, dakle 2.08 x 2=4 dana razmjernog godišnjeg za 2023. godinu kojeg trebate iskoristiti do 30.6.2024.

Ako raskidate radni odnos 7.4., imate pravo na 6 dana razmjenog GO za 2024., jer ste odradili puna 3 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija