Jump to content

Dodaci na plaću/neoporezivi primici i isplata tokom bolovanj


SilvijaKuh

Preporučene objave

Pozdrav,

u ugovoru o radu, dogovoreno je da se isplaćuju 4 kategorije neoporezivih primitaka(prehrana,prijevoz,prigodne nagrade), a sve ne bi morao povisivati brutto osnovicu. Ti iznosi su navedeni da se isplaćuju u točno navedenim iznosima svakog mjeseca, a ne da se proporcionalno umanjuju shodno izostancima.

E sad od kako sam završila na bolovanju, poslodavac mi je odlučio sve uskratiti, te isplaćivato kontra Ugovora o radu.Da li je to smio napraviti zakonski?

Uskoro se razilazimo,pa me zanima mogu li tražiti sporazumnim isplatu svih tih neisplaćenih stavaka?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Koju ste prigodnu nagradu u tom razdoblju trebali dobiti?

Poslodavac će Radniku osim osnovne plaće i isplatiti i bruto iznos nagrade za radne rezultate i druge oblike dodatnog nagrađivanja Radnika u iznosu 82,95 EUR mjesečno, naknadu troškova prijevoza na posao i s posla mjesnim javnim prijevozom u iznosu 47,78 EUR  mjesečno, paušalne naknade za podmirivanje troškova prehrane Radnika u iznosu 66,36 EUR mjesečno, prigodne nagrade i slično u iznosu 55,21 EUR mjesečno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , SilvijaKuh je napisao:

Pozdrav,

u ugovoru o radu, dogovoreno je da se isplaćuju 4 kategorije neoporezivih primitaka(prehrana,prijevoz,prigodne nagrade), a sve ne bi morao povisivati brutto osnovicu. Ti iznosi su navedeni da se isplaćuju u točno navedenim iznosima svakog mjeseca, a ne da se proporcionalno umanjuju shodno izostancima.

E sad od kako sam završila na bolovanju, poslodavac mi je odlučio sve uskratiti, te isplaćivato kontra Ugovora o radu.Da li je to smio napraviti zakonski?

Uskoro se razilazimo,pa me zanima mogu li tražiti sporazumnim isplatu svih tih neisplaćenih stavaka?

 

Hvala!

p.s.ovo je moj post,nisam se mogla ulogirati u stari profil.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 03. 2024. u 6:00, sivko je napisao:

Za vrijeme bolovanja nema rada tako da nema ni nagrada za rezultate jer ih nije ni ostvario kao što nije ni putovao na posao pa nema prijevoza ni dodatka za topli obrok.

Proučavala sam malo detaljnije, za vrijeme bo nema samo prijevoza i prehrane.Sve ostale nagrade se mogu isplaćivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija