Jump to content

Ovrha na plaću


anonimno

Preporučene objave

Obrtnik sam koji je došao u blokadu računa po osnovi dobavljača i po osnovi mirovinsko i zdravstveno.

Uspio sam se zaposliti u tvrtki i bruto plaće je 5500.

U poreznoj upravi sam saznao da će automatizmom doći u tvrtku nalog od porezne uprave da poslodavac uplaćuje određeni iznos državi. U poreznoj su mi rekli i da je cca 1600 kn neto minimum koji je van toga riješenja jer je to osnova za preživljavanje.

 

U banci sam morao otvoriti tekuči račun na koji će mi poslodavac isplaćivati ostatak plaće, dakle tih mojih cca 1600 kn za preživljavanje.

 

U banci sam dobio informaciju da mi je u banci naznaćeno da sam ovršen po nekom računu i da bi se moglo dogoditi da mi neko riješenje sjedne i na ovaj račun. U tome slučau banka kaže da mi ne mogu zapljeniti taj iznos ali da ga niti ne mogu podići, nego on tamo leži dok god ne namirim ovrhovoditelja koji je taj nalog postavio.

 

Molim za savjet kako je moguće dobiti riješenje u tome slučaju da podignem mjesečno tih cca 1600 kn koji su mi zaista neophodni za preživljavanje?

 

Dobra stvar je u tome što će se tim sistemom ovrha naplatiti kroz nekih 2 godine, sa kamatama ali treba to preživjeti.

 

Hvala najljepša!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija