Jump to content

Pisanje dana GO na neradni dan?


RedLobster

Preporučene objave

17.4.24. je proglašen neradnim danom. U ugovoru mi piše 40h tjedno da radim (radim 20 mjeseci u firmi, još uvijek ugovor na određeno), radimo u smjenama. Taj dan je proglašen neradnim. To je ok, radimo i neradnim danima.

Međutim, nikad do sad nisam vidjela da je nekome na neradni dan pisan GO. Naravno, imamo zakonski minimum što se broja GO dana tiče tako da mi se ne daje taj dan samo tako.

Čl. 79, st. 2 Zakona o radu:
Blagdani i neradni dani određeni zakonom, razdoblje privremene nesposobnosti za rad koje je utvrdio ovlašteni liječnik, te dani plaćenog dopusta, ne uračunavaju se u trajanje godišnjeg odmora.

To sam javila šefu na što je on rekao: "Piše se GO ako smjenskom radniku taj dan pada radno."

Ja mislim da to nije po zakonu. Molim nekog stručnjaka da pojasni tko je u pravu i što mi je činiti.

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ako osoba koja radi inače 7 dana u tjednu i neradne dane, ako želi biti slobodna 17.4. ona mora uzeti godišnji, inače mora raditi, uz povećanu naknadu, naravno, zar ne?

Koja bi u suprotnom bila solucija radniku koji zeli biti na godišnjem cijeli tjedan, a inače bi taj dotični dan morao radit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija