Jump to content

Nerazumni troškovi postupka


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi pomognete predao sam ovrhu u Javnog bilježnika ovršenik se žalio prešlo na trgovački sud ja dobio presudu.Sad mi sud šalje da platim prijstojbu za odluku od 1000 kuna zar nisam ono što sam platio Javnom bilježniku sve što sam do sada morao platiti.Još u presudi nisu stavili troškove koje sam platio Javnom bilježniku.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad plaćate javnom bilježniku pristojbu, pola se odnosi na prijedlog za ovrhu a pola na rješenje o ovrsi. kad postupak prelazi na sud, vi plaćate razliku - u odnosu na vrijednost predmeta spora - od onoga što ste platili za rješenje o ovrsi, do pune pristojbe koja je Zakonom o sudskim pristojbama propisana za prvostupanjsku presudu.

 

A te vam je troškove, ako ste ih zatražili, sud priznao u presudi, pročitajte na kraju obrazloženje o trošku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je po prigovoru protiv rješenja o ovrsi na temelju ovršne isprave otišlo u parnicu i ako je sud donio presudu kojom održava na snazi to rješenje o ovrsi onda je morao navesti i da se naloži tuženiku da plati i troškove ovrhe koje je bilježnik dosudio.

ukoliko je to ispušteno trebali ste u roku od 8 dana podnijeti prijedlog za donošenje dopunskog rješenja o tim troškovima i podredno navesti da se radi o žalbi.

tada bi sud mogao dopuniti taj dio presude rješenjem o tim troškovima ili uputiti vtsu da on odluči.

ako je profulan rok smatra se da ste povukli taj dio zahtjeva.

i to je to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija