Jump to content

punomoć trgovcu


anonimno

Preporučene objave

Dakle, znam da se nedavno nešto mijenjalo sa tim zakonima, a birkokracija me brine i smeta mi.

 

Prodao sam auto trgovcu - opunomoćio ga da ga proda krajnjem kupcu. Ne znam da li stoje sljedeće točke koje navodim i oko kojih se raspitujem:

 

Apsurd 1 - bez kupoprodajnog ugovora ne mogu prenjeti stari bonus na novu policu?

 

Apsurd 2 - Trgovac može voziti moj auto i dalje i raditi prekršaje koji idu meni doma? Rega je još pola godine... Ako on npr. ubije nekog, krivo parkira, ne odjavi tablice ja dobijem pun sandučić sudskih poziva?

 

Kupio sam novi auto, jel to znači da koristim policu od starog vlasnika? Ista ističe za mjesec dana.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Točno je da bez kupoprodajnog ugovora ne možete prenijeti bonus na novo vozilo. Isto tako kad napravite kupoprodajni ugovor vodite računa da kupac mora u roku 30 dana platiti porez i prenijeti vozilo na svoje ime. Ovo sve iz razloga jer vam za prijenos bonusa osim kupoprodajnog ugovora treba i fotokopija prometne dozvole gdje se nedvojbeno vidi da je vlasnik prebacio auto na svoje ime.

2. Kod kupnje novog vozila imate pravo na bonus od 25% jer za drugo i svako slijedeće nabavljeno vozilo startate s bonusom od 25%. (ovo iz razloga jer niste još prodali stari auto).

3. Polica koju sada imate od starog vlasnika možete koristit isključivo do roka navedenog na toj polici, tj. kao što kažete, mjesec dana. Nakon toga radite novu policu na vaše ime (pretostavljam da ste prometnu već promijenili). Ta polica će imati bonus od 25%.

Nakon što vam auto kuća proda auto dobit ćete kupoprodajni ugovor, odmah tražite da kupac postupi po uputiama iz točke 1. Tako ćete dogodine moći dobiti bonus od 50%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija