Jump to content

invalidska mirovina i njeno zamrzavanje


anonimno

Preporučene objave

Sada sam trenutno u stalnom radnom odnosu razmišljam o invalidskoj mirovini.Može li se invalidska mirovina zamrznutii osnovati novi radni odnos.To pitam jer sad trenutno nisam sposoban raditi i na bolovanju sam a imam pravo na ostvarenje te mirovine.Koliko takva mirovina iznosi s obzirom da imam kroničnu bolest a radio sam 7 godina sa prosječnom plačom 3500kn.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete raditi i dobivati dosta umanjenu mirovinu i normalnu plaću (ugovor o djelu).

 

Visina mirovine ovisi o mnogo faktora, a jedan od njih je i imate li opću ili profesionalnu nesposobnost (dali ste se razbolili na poslu).

;-)

 

Postoji i mogućnost profesionalne rehabilitacije.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1998/1409.htm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto imam kroničnu bolest (Hemophilia A) a radio sam na mjestu gdje se puno hoda i fizički te psihički troši dosta sam bio bolestan tijekom radnog odnosa.Te krvari koljeno lakat i slično.Kroz te godine moje zdravlje je bilo sve gore i sada puno teže hodam nego što sam hodao kada sam počeo.Da znam da nisam trebao to raditi ali i ja sam htio biti kao i drugi imati posao i nešto od života.Nisam tip koji sjedi i plače doma.Sad me zanima jeli moguće tu invalidsku mirovinu ili bilo koji drugi oblik prihoda ostvariti privremeno dok ne nadjem neki posao koji nije trgovina.Ja imam mogučnost da radim jedan posao koji bi mi jako odgovarao ali poslodavac bi htio da budem u mirovini i da radim na ugovor o djelu.Meni to odgovara privremeno ali ne i za stalno.Volio bih znati pošto imam velika oštečenja na obadva koljena i obadva lakta a i skočni zglobovi mi nisu u redu sto trebam učiniti da dobijem invaliditet i dali mogu dobiti nešto na osnovu toga.Isto tako dali bi moj poslodavac imao neke koristi od toga a da ja ipak imam pravi ugovor o radu na neodređeno.Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavac bi imao koristi samo kada bi zapošljavao, odnosno imao u radnom odnosu najmanje propisani broj invalida.

Što se tiče vas, ako mislite pokušati ostvariti određeno pravo na osnovi invalidnosti, mora vaš liječnik iz primarne zdravstvene zaštite (opća-obiteljska medicina) uputiti vas na vještačenje, odnosno procjenu radne sposobnosti ili utvrđivanje tjelesnog oštećenja. On-a bi trebao znati postupak i potrebnu dokumentaciju, shodno vašoj dijagnozi i zdravstvenom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija