Jump to content

Odvjetnički ured Bahtijarević-Divjak/Topić


Pripravnick

Preporučene objave

Ima itko ikakve informacije o njima? Cujem da je mlada ekipa, veliki ured u eurotoweru i strani klijenit, trgovacko i to. Medjuti, u zadnje vrijeme mi se cini da su svi jako zaposlen i svi rade samo trgovacko i velike firme i svi su jako uspjesni pa nekako a priori sumnjam u u te price jer je u vecini slucajeva rijec o samoreklami...bilo koja info bi bila dobra...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

narode, anybody?danas sam cuo da su oni u tome sto rade zbilja uspjesni, da nije prica, navodno u razini Zurica, Porobije i Bogdanovic/Dolicki...i ured je za hrvatske pojmove ogroman, 500 kvadrata i 20tak zaposlenih. Ne imresioniraju me kvadrati doduse, ali su neka vrsta indikatora zarade, a zarada je indikator posla. Posredna indicija..AL DAJTE BILO KAKAV INFO, MOLIM VAS, ovak sve cujem s jedne strane...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što pišeš u prvoj rečenici je točno. Ako te zanima trgovačko, dobro govoriš engleski nemoj čekati. Oni su poput največih odvjetnikih društava tog tipa, jedino su simpatičniji zato jer su mlađi i za nijansu manje razvikani i utoliko normalniji. Mislim da je možda ćak i njihova praksa nešto šira od tipičnih odv. društava koje spominje kolega u gornjem postu, što je za vježbenika dodatna kvaliteta. Skeptičan sam samo oko toga što sam uvjeren da nije tamo lako upasti. Sigurno je da će uz odlične ocjene i perfektan engleski prednost dati nekome tko ima i vannastavne reference (članci, moot, Elsa itd.). Moj savjet je odmah odjuri tamo i ne čekaj. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, Plus!!Ostali, oprostite sto se interesiram za posao koji cu raditi NAREDNIH 3,4 godine!!!

Bio na razgovoru kod njih. Prilicno formalna atmosfera makar jesu simpaticni. Doduse, testiraju ti engleski tako da prevedes s hrv na elng i obrnuto dva teksta koji su kratki, ali sadrze rijeci kao prijeboj, zastara i sl. i onda ustanovis da si pogodio 2,3 od 6,7 takvih rijeci makar si im 2min prije rekao da ti je engleski super!!bed!!ali, oni ti odmah kazu da ako znas vise od 2 takve rijeci iz teksta da je to super. Engleski ne mora biti perfektan, ali ne smije biti ni how yes no, ipak su vecina poslova na dva jezika. Principali su dovoljno razumni da ti vele da ako ne znas koju rijec mozes to na naetu ili rijecniku provjerit u dve min, a da osim toga niti ne ocekuju da znas pravni zargon te da ces ga naucit u mjesec dana. Mislim da su bili zadovoljni na razgovoru i rekli mi da se javim ovaj tjedan ako zelim pristupiti pregovorima oko posla...

Hvala kolega Plus!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

nemam informacije o njima konkretno, ali moje je osobno mišljenje da je bolje počet raditi u malom uredu koji se bavi svim granama prava, jer se često dešava da su velika odvjetnička društva usko specijalizirana i na kraju kod njih radiš samo jedan segment prava ( npr. samo ovrhe), što te ne može spremiti za pravosudni niti za rad u drugom uredu/ ustanovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija