Jump to content

Franšiza-pomoć


JusticeForAll

Preporučene objave

Ovako, par pitanja:

Poduzeće A i poduzeće B sklope ugovor o franšizi.

U ugovoru između ostaloga piše da je poduzeće A odgovorno za nabavu, isporuku , plaćanje,asortiman i ispravnost robe a poduzeće B je dužno imati prodajni prostor i plaćati zaposlenike. Ima tu još xy stavki ali ove su bitne za moje pitanje.

Poduzeće B zaposli djelatnike i poslovođu. Poslovođa je taj koji obavlja sve poslove sa poduzećem A.

Nakon inventure ustanovi se neki manjak robe te neka količina robe sa isteklim rokom trajanja.

Da li u slučaju spora poduzeće A može tužiti poslovođu ili može tužiti samo poduzeće B sa kojim ima potpisan ugovor?

Tko je prema poduzeću A odgovoran za robu sa isteklim rokom trajanja? Samo poduzeće A ( budući da u ugovoru piše da su oni odgovorni za ispravnost robe), poslovođa ili poduzeće B ? Napominjem da je poduzeće A naknadno ponudilo poslovođi na potpis dokument u kojem pristaje biti odgovoran za robu kojoj istekne rok trajanja ali poslovođa to nikada nije potpisao.

Jasno mi je da za sve nepravilnosti poslovođu može tužiti poduzeće B jer je kod njih zaposlen.

Zanima me da li poduzeće A može na bilo koji način teretiti poslovođu iako nije zaposlen kod njih ili oni moraju teretiti poduzeće B a oni zatim svog djelatnika.

Zatim, prilikom međuskladišnog prebacivanja robe iz poduzeća A u poduzeće B, neke međuskladišnice uopće nisu potpisane niti poštambiljane od strane poslovođe ili poduzeća B. Može li poslovođa u slučaju spora zbog manjka na inventuri tvrditi da tu robu nikada nije primio ( iako je primio ) jer poduzeće A o tome nema potpisani dokument kao što je uobičajeno prilikom svake međuskladišnice?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija