Jump to content

UPIS prava na doživotno uživanje/teret u vlasnički list


moriccone

Preporučene objave

Znači, kao što sam naslov govori, želim upisati roditelje moje supruge na vlasnički list stana kojeg posjedujem i dati im pravo doživotnog uživanja kao garanciju na korištenje stana dokle tako trebaju i žele.

 

Potreban mi je ugovor koji treba ovjeriti kod javnog bilježnica i onda to odnijeti u gruntovnicu. Stoga bih zamolio ako je ikako moguce da mi sugerirate primjer jednog takvog ugovora ili date primjer nekog postojeceg na ovu temu, kako bi izbjegao preskupe odvjetnike za jedan običan šablonski ugovor.

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam vidio takvih ugovora koji su "samo šablonski" iz kojih su proistekle dugogodišnje parnice, jer je ugovor ili nevaljan za uknjižbu (fali tabularna izjava, fali točno određena nekretnina) ili nije sastavljen u propisanoj formi (ovjera, solemnizacija) ili stotinu drugih sitnica... a sve da bi se uštedilo tisuću ili dvije kuna za ugovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutno se slažem s bojanom.

Iako se radi možda o 3-4 članka ugovora, oni moraju biti napisani savršeno precizno.

Osnovni sastojci su:

1. nekretnina (precizan pravni opis)

2. vlasnik te nekretnine (s točnim osobnim podacima)

3. korisnik prava služnosti

4. navesti točno o kojoj služnosti se radi (u vašem slučaju doživotno pravo osobne služnosti plodouživanja i stanovanja)

5. izjava vlasnika da na svojoj nekretnini osniva to pravo u korist korisnika, sa izjavom intabulandi (dozvola za upis u gruntovnicu)

6. prihvat korisnika.

Mislim da bi to bilo to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija