Jump to content

HFP


japa

Preporučene objave

HFza privatizaciju Poštovani danas sam primio rješenje za dodjelu dionica RVI sam 40 % ,23dionice JADRANKAMEN nominalna 370kn i PIK VRBOVEC 57DIONICA NOMINALNE VRJEDNOSTI 100KN ,neznam dali je to u redu ili da se žalimna Upravni sud jer ovi muljaju ako tko ima iskustva neka javi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, nisam baš siguran da nije OK.... Koliko se sjećam iz jedne teme od prije milijun godina bilo je riječi o tome da se za svakih 10% invalidnosti dobija cca 1000 DEM, a to znači oko 3.700 kunića. Pa sad izračunaj... Mislim da si tu negdje.

 

To govorimo o nominalnoj vrijednosti, dok je tržišna druga priča.... Evo baš sad pogledah na hrportfolio i Jadrankamen trenutno vrijedi 440,00 kn po dionici, znači da si za njih već u startu dobio cca 20% gore ni kriv ni dužan... :-D

 

PIK Vrbovec nisam našao nigdje, ni na ZSE ni na VSE nije u kotaciji, nemam pojma zašto i koliko to sad vrijedi.... Za informacije o trenutnim vrijednostima kao i o mogućnosti prodaje (ako to želiš) najbolje nazovi neku lokalnu brokersku firmu ...

 

Sretno!

 

E, ajd samo javi kada si predao zahtjev za dionice, koliko je prošlo... Jer i ja čekam od 10 mj. prošle godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

japa je napisao:

HFza privatizaciju Poštovani danas sam primio rješenje za dodjelu dionica RVI sam 40 % ,23dionice JADRANKAMEN nominalna 370kn i PIK VRBOVEC 57DIONICA NOMINALNE VRJEDNOSTI 100KN ,neznam dali je to u redu ili da se žalimna Upravni sud jer ovi muljaju ako tko ima iskustva neka javi

Da li su vam u obrazloženju navedenog rješenja naveli u kojoj protuvrijednosti vam pripadaju dionice bez naplate i kako su do tog iznosa u vašem slučaju došli (odnosno koja je vrijednost dionica bila na dan donošenja rješenja)?

Naime, ukoliko se u međuvremenu nije što promjenilo, kao 40% HRVI-a pripada vas pravo na dinice bez naplate u vrijednosti od 8.800 DEM (propis je donesen, čini mi se, 1992.-93.).

Ukoliko u obrazloženju navedenog rješenja ništa nije objašnjeno, pokušajte sami saznati vrijednost navedenih dionica na dan donošenja rješenja, pa će vam biti lakše odlučiti o eventualnom korištenju pravnog lijeka protiv navedenog rješenja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam čekao točno godinu dana, a moja dva prijatelja mjesec više. Znači otprilike 1 godinu, a iznos za 20% je 18500 kuna jer sam i ja toliko dobio. To ti je nominalna vrijednost dionice, ali na tržištu može biti puno više ili manje, ovisi u kojem si poduzeću dobio dionice. Ako recimo dobiješ Luku Rijeka dobivaš 185 dionica po 100 kuna, a one su sada na tržištu oko 780 kuna. Dobio bi 8 puta više od nominalne vrijednosti tj. oko 140 000 kn. Tu treba imati sreće i dobiti dobre dionice. Sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo bolje sam pročitao tvoje pitanje i zbrojio nominalnu vrijednost tvojih dionica, te ti mogu reći da je to nemoguće. Naime nije stvar u tome koliko dionice vrijede na tržištu nego kolika je njihova nominalna vrijednost. Kod tebe ispada da si dobio nominalnu vrijednost dionica 14 210 kuna, a to je 3 puta manje od brojke koja ti pripada za 40% RVI. To ti govorim iz iskustva, a već sam napisao koliko pripada 20% i 30% RVI što znači da ti trebaš imati više. Provjeri još jednom jesi li dobio toliki broj dionica(možda si falio), a kad dobiješ dopis od SDA o upisu tih dionica na tvoje ime točno će ti pisat kolika je nominalna vrijednost. U svakom slučaju to je više nego premalo, i ako je tako kako si napisao tu nešto nije u redu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija