Jump to content

prevaren sam?!


beni

Preporučene objave

Evo što se dogodilo, dolazi tip u kancelariju i traži šefa, kako ga nema može i sa mnom riješiti.

On je iz firme koja štampa tel. imenike i sve je dogovoreno sa šefom za besplatni upis.

Samo da potpišem, udrem pečat i to je to.

I ja naivan, i u brzini pun posla to i napravim bez da se detaljnije upoznam s tim.

kad ono kasnijesaznam da su i drugi nasjeli i morali kupiti kataloge.

Pa ja pitam da li to mogu ikako pobiti jer niti sam šef niti ovlašten za potpise, sve je kao bilo samo formalno???

ili sam nadrapao pa ću plaćati katalog sam??

pomagajte, e jesam tup!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista situacija se desila tajnici u mojoj bivšoj firmi (a žena ima 25/30god.radnog iskustva i nije naivna) tip ju je za telefonski imenik preveslao kao beba zvečku...Svake godine joj šalju opomene, ali nikog ne tuže,redovno šalju uplatnice...Svake godine ona jadna piše njima dopis da je prevarena i da nema namjeru platiti itd.

Kontam onda da je njima bitno uvaliti primjerak, pa možda netko zagrize, jer da im je bitno onda bi tužili firmu za neispunjavanje obveze :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamisli te tražio sam od izdavača da mi pošalje primjerak narudžbe jer mi ga nisu pstavili i tamo lijepo piše: ugovor je neopoziv, naručitelj je opunomoćen(to bi bio ja) da može zaključiti ovaj ugovor.

ogradili su se svaka im čast, ostaje mi da čekam račun da vidim što je on sve naknadno upisao da naručujem, možda 100 kataloga po 600kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Molim vas za pomoć u mom slučaju dogodilo se to da je prilikom legitimiranja tj. utvrđivanje identiteta osoba policajac načuo riječ ovca i bio uvjeren da je upućena njemu, no tu riječ sam, sam sebi izrekao tj. koja sam ja ovca i tada me policajac uhitio primijenivši sredstva prisile tj. vezao me lisicama i odveo tj. uhitio me bez da mi je rekao zašto sam uhićen tj. koja su moja prava prilikom uhićenja, napominjem da se nisam opirao, niti sam pokušao bježati, a ponajmanje se samoozljediti, stoga nije bilo potrebe primijeniti sredstva prisile, ali ponajviše me zanima riječ ovca, jer se policajac osjetio uvrijeđenim i zato me uhitio tj. zbog vrijeđanja službene osobe. Hvala na sugestijama i pomoći. POZDRAV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste jedini prevareni! Ja sam prevarena na samom ročištu u sporu male vrijednosti, i to od sudkinje! Htjela sam izjaviti neke činjenice, prvenstveno o zastari predmeta a sudkinja me je stalno preispitivala o nečem potpuno nevažnom da bi naglo prekinula i rekla da mora izaći jer ju je tražio neki odvjetnik. Nabrzinu je, sve u jednoj rečenici završila i otišla. Mislila sam zastaru spomenuti u žalbi i tek poslije pročitam da se ne može. Tek sad shvaćam da je to namjerno napravila. Sudac bi trebao biti pošten! Ako to sudac radi, kako neće oni koji su natjerani na to!???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

makina je napisao:

Molim vas za pomoć u mom slučaju dogodilo se to da je prilikom legitimiranja tj. utvrđivanje identiteta osoba policajac načuo riječ ovca i bio uvjeren da je upućena njemu, no tu riječ sam, sam sebi izrekao tj. koja sam ja ovca i tada me policajac uhitio primijenivši sredstva prisile tj. vezao me lisicama i odveo tj. uhitio me bez da mi je rekao zašto sam uhićen tj. koja su moja prava prilikom uhićenja, napominjem da se nisam opirao, niti sam pokušao bježati, a ponajmanje se samoozljediti, stoga nije bilo potrebe primijeniti sredstva prisile, ali ponajviše me zanima riječ ovca, jer se policajac osjetio uvrijeđenim i zato me uhitio tj. zbog vrijeđanja službene osobe. Hvala na sugestijama i pomoći. POZDRAV.

Ovo je pitanje za prekršajni forum.

 

Počinili ste prekršaj iz čl. 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, radi čijeg počinjenja i opravdane sumnje da bi ga mogli i ponoviti policija Vas može uhititi i dovesti na prekršajni sud.

 

Policijski službenik Vam nije dužan unaprijed reći zbog čega će te biti uhićeni, a sredstva prinude su uporabljena preventivno.

 

U izvješću o uhićenju piše da Vam su priopćeni razlozi uhićenja.

 

Od strane policije je sve zakonito, a Vi kao okrivljenik imate potpuno pravo braniti se kako god želite ali pazeći da se pritom ne napravi novo kažnjivo djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma molim vas kakav prekršaj po čl 17 zakon o prekršajima ja sam uhićen jer je policajac smatrao da sam njemu rekao da je ovca a imam i dva svjedoka da to nije istina jer sam to izrekao sam sebi u bradu kako se to kaže, znači uhićen sam zbog vrijeđanja policajca, odveden u postaju gdje su mi nakalemili prijetnju i odveli me u istražni zatvor, a što sada raditi dva moja svjedoka protiv tri

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija