Jump to content

Neplaćanje alimentacije - savjet suda


DIDAS

Preporučene objave

Naime, mojoj prijateljici suprug ne plaća alimentaciju, informirala se na sudu te su joj rekli slijedeće; pravomoćnu presudu pod ruku i pravac njegova firma u računovodstvo. Sud kaže da pravomoćna presuda (žig - potpis) daje svako pravo njoj da potražuje na taj način svoj novac direktno u njegovoj firmi i da su ovi u računovodstvu dužni iznos alimentacije skidati s njegove plaće na temelju te presude. Da li je to istina? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma znam i meni je to glupo zvučalo.

Jer da bi računovodstvo smjelo sprovesti takvu obustavu mora dobiti direktno od suda nalog da tom djelatniku radi obustavu. (pretpostavljam..)

Ali.. Čudi me hrabrost suda (sudskih djelatnika) da daje takve informacije.

Mislila sam da su nešto novo izmislili.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem, inače, kod tog prebacivanja od plaće na račun je da ako kasni plaća-kasni i plaćanje. moju prijateljicu su, kod donošenja presude, pitali, kao i njenog exa, na koji način će provoditi to plaćanje- dakle, preko firme ili da on ide u banku nositi novac. naravno kad ne plaća, ide ovrha. ito, ako ne može platit on, moraju djedovi i bake.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogovor je bio (prije 2 godine) da on plaća sam. Tako je i donešena presuda. No međutim, unazad 6 mjeseci on je prepolovio uplatu iznosa alimentacije i ne plaća sve. Koliko sam razumjela ona sada treba napisati prijedlog za ovrhu i nasloviti ga na sud?

 

Valjda do punoljetnosti djeteta i dobije nešto..

Čini mi se da se lakše izdvaja novac za kredite nego za vlastitu djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija