Jump to content

novi obiteljski zakon


anaid

Preporučene objave

Ne znam pratite li zasjedanje Sabora, ali na dnevnom redu je bio konačni prijedlog izmjena i dopuna Obiteljskog zakona, drugo čitanje. To je sad ono što nam je mnogima ovdje jako važno, jer se mijenja procedura oko alimentacije, u korist korisnika, a na štetu onih koji izbjegavaju obavezu. Pročitala sam na netu da je RASPRAVA ZAKLJUČENA, ali sad ne znam :-? da li to znači da su izmjene i dopune izglasane ili kaj? Zna li netko kako to ide? Zasjedanje se nastavlja u srijedu. Glasa li se nakon što prođu sve rasprave?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što je donesen, zakon se objavljuje u službenom glasilu iliti Narodnim novinama i u pravilu stupa na snagu u roku od 8 dana od dana objave ali svakako u ZID-u će pisati u kada stupa na snagu. Kako je doneseno puno zakona (na sjednici 3.10.) još ih nisu uspjeli objaviti (do maloprije). Dakle provjeravaj u nn.hr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Postavljam pitanje i molim savjet, odnosno, upute, vezane za novi Obiteljski zakon i njegove izmjene i dopune.

Koji je najbrži način razvesti brak koji je trajao 20 godina, sa zajedničkim punoljetnim djetetom, studentom.

Koliko znam, ide zajednički zahtjev za sporazumnim razvodom na sud. Daljnju proceduru ne znam, pa molim tko zna, ali što brži i najjednostavniji način.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija