Jump to content

Zajednicka terasa u zgradi


scan

Preporučene objave

Pozdrav

 

situacija je sljedeca: zajednicka terasa u zgradi, susjed zeli prosiriti stan na nju...nudi svim stanarima ugovor za otkup jednog malog djelica, pravedno rasporedjeno da svako prakticki prodaje svoj dio....ugovore potpise 50% ili manje stanara, no gradnja pocinje.....

 

Zanima me: je li to zakonito, ako ne sto uciniti da se gradnja sprijeci, a da nije fizicki :-D

ako jest zakonito....molim da me uputite na taj zakon i gdje to mogu procitati....

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nisu svi potpisali, teško da ima građevinsku dozvolu.

 

Dakle, možete spriječiti gradnju tako da ga prijavite građevinskoj inspekciji, ako imate sreće da inspekcija i reagira.

 

No, taj postupak je nepovratan, inspekcija će daljepostupati po službenoj dužnosti i ako se vi svi nakon toga dogovorite da mu to dopustite. Dakle, pitanje je i dobrosusjedskih odnosa.

 

Ako ima dozvolu, bilo bi zanimljivo istražiti kao ju je dobio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala svima na pomoci

 

hehe, da tu ima dobrosusjedskih odnosa nebi ja tu postao vech bi to rijeshili medjusobno....

 

ipak nije mi interes da se svetim :-D , tak da nis od tuzbe...

 

mene, bolje receno nas, zanima samo da se to ne pocne graditi, a tu ste nam pomogli....

 

thx

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija