Jump to content

Bez registracije i osigruanja na mopedu


elated

Preporučene objave

Lijep Pozdrav

 

Evo danas sam dobio rijesenje od suca za prekrsaj u kojem pise da sam vozio moped bez tablica,ja se toga bas nesjecam,motor nije bio registriran i nije bilo placeno osiguranje i dobio kaznu od 1800 kn

 

sad me zanima dali da se zalim,mislim znam da sam kriv al nisam stigao registrirati motor jer kako je ljeto a radim u kaficu i eto

 

dali je moguce da to ode u zastaru

 

sta savjetujete

 

Hvala lijepoBez registracije i osiguranja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi bas dobro shvatio,radim u kaficu,nisi pitao koliko radim sta radim,dali imam kredite i druge obveze,problem je platit jer lezim na dva kredita a placa nije vise kao prije sta je bila,zato prvo pitaj ako zelis vrijedjati,

 

Lijepo sam zamolio za savjet jer nerazumijem se u zakon bas najvise,

 

nemoras odmah vrijedjat

 

Trazio sam samo savjet,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@elated

Nitko te nije vrijedjao. Osim ako tebe vrijedja kad ti netko kaze da si kriv i da trebas snositi posljedice.

 

@alexavg

Imas neki poseban razlog zasto se zalijeces s ovakvim odgovorima? Niti znas kada nastupa zastara, niti znas da li je to pametno savjetovati jer covjek moze proci jos skuplje a ipak se smatras dobronamjernim.

 

Zakon o obveznim osiguranjima u prometu objvezuje, izmedju ostalih, vlasnika ili korisnika motornog vozila (to ukljucuje i skutere) na obvezno osiguranje motornog vozila prije registracije vozila i stavljanja istoga u pogon tj. sudjelovanjau u prometu.

 

Mislim da je prigovor koji ce sadrzavati opravdanje kako niste stigli registrirati vozilo sasvim izlisan. Hoce li time predmet otici u zastaru... tko zna. Mi ne znamo ni kada vas je policija zaustavila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok možda sam malo brutalno se izrazio,nhf! ali ima čovjek uputu o pravnom lijeku pa neka ju iskoristi,ništa ga ne košta,a može dobiti puno,ako ništa drugo smanjenje kazne. Ja sam za isti prekršaj prije nekoliko godina dobio smanjenje sa preko 2000 kuna kazne na 300kn. Samo treba biti kulturan pred sudom i objasnit mu svoju tešku egzistencijalnu situaciju i pokajat se,djeluje!

Pozdrav ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

danas mi je rođi došla kazna s prekršajnog suda od 3900kn. Nije nosio kacigu na mopedu, nije imao vozačku i nije bio registriran moped. Kazna je počinjena prošle godine u 7,mj. Znači li to da ako piše prigovor do zastare ostaje još 7 mjeseci. Mislim znam da je kriv, ali ipak ako se može izvuči bilo bi dobro da netko da neki savjet pa da mu javim što...A kakve su posljedice ako piše prigovor pa ne dođe do zastare ili šta god već. I prigovor piše prekršajnom sudu u ZG...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija