Jump to content

dioba imovine


emi5

Preporučene objave

POSTOVANJE ...Evo ako imate malo vremena da mi pomognete...nakon smrti mog oca prije cca. 8

god.pokrenut je ostavinski postupak u povodu citanja njegove oporuke, kojim je moja majka odredena

kao nasljednik cjelokupne imovine a ja i moja mlada sestra kao plodouzivatelji(obje smo tada bile

maloljetne)...no moje dvije polusestre iz tatinog prvog braka su zatrazile svoj nuzni dio...koji su

nakon dugogodisnjeg spora i dobile...mene sad zanima koliki ce dio ukupne tatine imovine one

dobiti...izrazeno razlomkom i dali smo mogle odnosno dali jos mozemo i ja i moja sestra traziti

takoder svoj nuzni dio i tako sudjelovati u diobi kako bi se dio koji ce dobiti moje polusestre

umanjio...napominjem da je presuda kojom se njima priznaje pravo na nuzni dio postala pravomocna i

podnesen je zahtjev za ponovno pokretanje ostavinskog postupka kako bi se donijelo rjesenje o

nasljedivanju...znaci dobivaju li one zajedno 1/5 ili 1/3 tatine imovine...unaprijed hvala.

p.s.postoje li nacini smanjivanja vrijednosti imovine koja se dijeli prilikom procjene

sud.procjenitelja...sto je njemu najbitnije?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija