Jump to content

Prigovor za lakšu prometnu


Gustavo

Preporučene objave

Ja sam malo udario neku Mazdu na parkiralištu koje nije nikako označeno i malo se smotao lim na blatobranu Mazde,meni ništa nije oštećeno,čekao sam 10 minuta da se netko pojavi,ali nikog nije bilo i onda sam morao po klinca u školu,naravno za pola sata me tražila policija jer se uvijek neki dušebrižnik nađe osim kad meni treba onda nema nikoga.Stigla mi kazna 2700 kuna,3 kaznena boda i oduzimanje vozačke na 3 mjeseca,već sam napisao prigovor u kojem je glavno da nisam osjetio nikakav udarac i nisam znao da sam oštetio taj auto,plus toga nikad nisam imao prometnu ni kaznenog boda u 16 godina vožnje,također sam isti dan razmijenio podatke s oštećenim.Savjet za prigovor dao mi sam policajac koji je reko da se on tako jednom izvukao,a čuo sam za još jednog tipa da je na kraju oslobođen,što kažete kakve su mi šanse i da li poslije rješenja prigovora imam pravo na novu žalbu ukoliko nisam zadovoljan,zanima me koja je procedura i koji su izgledi da se izvučem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Rekao sam da nisam osjetio udar,tj. da sam nalegao vožnjom unazad na taj auto,na mojem je mala crtica samo oko centimetar,ne znam od čega rade ove nove aute.Sutkinja iako oštrokonđa čini mi se da bi mogla pomoći,ko sad odlučuje o kazni i za što me mogu teretiti i koliko kazniti ukoliko uvaže da nisam znao da sam udario auto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne samo što se prouzočili prometnu nesreću na način koji ste sami opisali,naravno da niste namjero to učinili ,ali ipak ste znali da ste oštetili drugo vozilo i niste se sami prijavili policiji,bez obzira na visinu nastale štete počinili ste prometni prekršaj radnja vozilom (vožnja unatrag),,odnosno napustili ste mjesto događaja prometne nesreća a da niste ostavili svoje podatke oštečenom.obzirom da vlasnik tog vozila nije bio u tom trenutku u svom vozilu, mogli ste ostaviti svoje podatke na izvješču recimo na vjetrobranskom staklu,ili nazvati policiju i sami se prijaviti što bi vam svakako išlo u prilog,no ovako je sve drugačije i vjerujem da će kazna biti realizirana jer sami ste pogriješili..... ovo je odgovor iz iskustva i prakse...sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

deltacro je napisao:

ne samo što se prouzočili prometnu nesreću na način koji ste sami opisali,naravno da niste namjero to učinili ,ali ipak ste znali da ste oštetili drugo vozilo i niste se sami prijavili policiji,bez obzira na visinu nastale štete počinili ste prometni prekršaj radnja vozilom (vožnja unatrag),,odnosno napustili ste mjesto događaja prometne nesreća a da niste ostavili svoje podatke oštečenom.obzirom da vlasnik tog vozila nije bio u tom trenutku u svom vozilu, mogli ste ostaviti svoje podatke na izvješču recimo na vjetrobranskom staklu,ili nazvati policiju i sami se prijaviti što bi vam svakako išlo u prilog,no ovako je sve drugačije i vjerujem da će kazna biti realizirana jer sami ste pogriješili..... ovo je odgovor iz iskustva i prakse...sretno.

 

Moja obrana se temeljila na činjenici da nisam osjetio udarac što prekršajni sud nije uvažio,ali su mi svejedno prepolovili kaznu radi nekih drugih olakotnih okolnosti koja sad s sudskim i troškovima policijskog uviđaja iznosi 1500 kuna i nisu me kaznili s prijašnja tri kaznena boda i oduzimanjem vozačke na 3 mjeseca.Zanima me da li novom žalbom višem prekršajnom sudu riskiram eventualno povećanje kazne i da li ću morati ići ponovno na raspravu ili će oni odrezati kaznu bez mene.Žalio bih se najviše da dobijem na vremenu jer sam sada tanak s novcima,a tražio bih i plaćanje na obroke,ako ne povisuju kaznu nemam što izgubiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato, Visoki prekršajni sud ne preinačuje kaznu u smislu povećanja, već potvrđuje ili ukida presudu.

 

Našao sam na Netu nekakav statistički izvještaj jednog prekršajnog suda gdje se može vidjeti da je VPS preinačo jedan mali dio presuda, ali se ne vidi razlog.

 

Kod kaznenog prava to nije tako, i viši sud može povećati kaznu.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija