Jump to content

Legalna prijevara osiguranja UPOMOĆ


krasnooka

Preporučene objave

Razmišljala sam da odem do nekog advokata i pitat savjet... ali ta namjera baš nije slavno završilo. Stoga se obraćam ovdje za pomoć.

Dakle... imala sam prometnu prošli mjesec u kojoj je druga strana 100% kriva. osiguranje (grawe) je procijenilo totalnu štetu na autu koja to zapravo nije jer su sve vozne karakterictike auta ostale neoštećene. zapravo procijenili su totalku jer im se ne ispalti plaćati popravak koji košta 15.000 kn a oni su procijenili totalku od 10.500, 00 kn. kako to meni NIKAKO ne odgovara jer ispada da ni kriva ni dužna još moram platiti popravak auta , kakva mi je alternativa?

Jer prihvatiti ovaj iznos... njime ništa ne dobivam jer ni auto ne mogu popraviti.

Unaprijed svima hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probala sam... pristali su dignut za 15% što opet nije dosta za popravak.

što se advokata tiče- ne znam da li će biti zainteresiran za nešto u čemu on neće imati neku dobit, osim plaćenih sudskih troškova a njegova naknada će me pojesti.

imam malo dijete od mjesec dana i muža 60% invalida- bez auta smo koma. a ako krenem u sudski spor... bože dokle će to trajati?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krasnooka je napisao:

osiguranje (grawe) je procijenilo totalnu štetu na autu koja to zapravo nije jer su sve vozne karakterictike auta ostale neoštećene.

!

na ovom portalu imate jako puno sličnih primjera za totalku i obračun pa malo pogledajte.

ukratko, totalna šteta se proglašava u trenutku ako trošak pojedinačnih dijelova za zamjenu i popravak prelazi tržišnu vrijednost vozila.

Kod prolgašenja totalke radi se obračun i iskazuje u postotku vrijednost spašenih dijelova. Ta stavke se može revidrati.

Kod potraživanja štete iz AO možete uzeti cjelokupni iznos obračuna ali u tom slučaju auto ostaje osgiuravajućoj kući.

Mislim da vam za ovo neće tebati odvjetnik no zaprijetite osiguranju prijavu u HANFA-u, HUO i Pravobranitelju za osiguranje www.huo.hr

 

btw

tražite da vam uruče obračun totalke pa možemo o tome prodiskutirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija