Jump to content

stan u školskoj zgradi


Dario69

Preporučene objave

Molim vas za informaciju u svezi mogučnosti otkupa stana koji se nalazi u zgradi za obavljanje djjelatnosti odgoja i obrazovanja.

Živim u tom stanu neprekidno od 1993. god. a na osnovu suglasnosti Osnovne škole koja je tada bila vlasnik-korisnik zgrade.

Stan je bio u derutnom stanju i uložila sam dosta sredstava da bi ga uredila, kao i vanjski dio zgrade i sam okoliš škole.

Stan je potpuno odjeljen od učionica i ostalih prostorija škole.

2001. godine poslala sam upit za otkup stana Župaijiskom uredu za prosvjetu, kulturu, informiranje, špot i tehničku kulturu-pravnoj službi, međutim nikakav odgovor nisam dobila.

U međuvremenu školska je zgrada prešla u vlasništvo općine.

Postoji li kakav zakon na osnovu kojeg bi bilo moguće otkupiti taj stan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljama da se ne radi o stanu na kojem je postojalo stanarsko pravo, pa će se općina o tom stanu morati brinuti prema Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

 

Ako stan odlukom nije namijenje za "službene potrebe" postoji mogućnost pod određenim uvjetima da Vam općina stan proda po tržišnoj vrijednosti. najbolje će biti da se zahtjevom obratite općini, pa ćete vidjeti jel uopće imaju namjeru prodaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija