Jump to content

dobio mirovinu ali ?


maramih

Preporučene objave

Razvodnik je napisao:

Tu nešto gadno ne štima možda su krivo obračunali, ja san razvodnik 50%-50% profesionalna nesposobnost mirovina 3076.00 kuna. Mislim da po činu satinka mora biti daleko veća.

zašto krivo? vidiš koliki je njemu dio izvan rata.300 i nešto kuna,znači da staža nema skoro pa ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma nema to veze sa stažom...ti kada odeš u punu mirovinu..uvečat če ti se mirovina minimalno za 1000 kn,nemoguče je da sa tim činom,koeficijentom 1,5o...i civilni dio 0.8..bude mirovina 2300kn,nema šanse..pa to je najniža invalidska mirovina hrv.branitelja...oja je po zakonu zagarantirana..a ti imaš i omjer i dobar čin....ispod 4000 kn nije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e to je sada več druga tema..ali naravno da se slažem..to nije nikako u redu..najpovlašteniji u državi što se tiče umirovljenja su pripadnici specijalne policije,najniži čin je satnik..pod uvjetom da ima status hrvi-a..za specijalnu se pobrinuo i sačić,markač i svaka im čast..dok za ostale nitko ništa i kako onda tako i danas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

ma nema to veze sa stažom...ti kada odeš u punu mirovinu..uvečat če ti se mirovina minimalno za 1000 kn,nemoguče je da sa tim činom,koeficijentom 1,5o...i civilni dio 0.8..bude mirovina 2300kn,nema šanse..pa to je najniža invalidska mirovina hrv.branitelja...oja je po zakonu zagarantirana..a ti imaš i omjer i dobar čin....ispod 4000 kn nije...

 

kak nema veze sa stažem,ima itekakve,dobro,kod njega mi je malo čudno da ima toliko malo..

Maramih-daj navedi još par stvari iz rješenja-koliki ti je staž u decimalnom broju za izračun dijela izvan rata,koliki ti je prosječni vrijednosni bod i za koliko ti se posto povećava osobni bod?

e,da pitam još nešto-jesi možda još u radnom odnosu pa ti je to isplata od pravomoćnosti rešenja do prestanka radnog odnosa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZG-1 je napisao:

[

kak nema veze sa stažem,ima itekakve,dobro,kod njega mi je malo čudno da ima toliko malo..

Maramih-daj navedi još par stvari iz rješenja-koliki ti je staž u decimalnom broju za izračun dijela izvan rata,koliki ti je prosječni vrijednosni bod i za koliko ti se posto povećava osobni bod?

e,da pitam još nešto-jesi možda još u radnom odnosu pa ti je to isplata od pravomoćnosti rešenja do prestanka radnog odnosa?

 

ukupni staž u decimalnom broju je 35,02, staž osiguranja 19,50 pridodani staž 15,08. prosječni vrijednosni bod mi je 1,4519 ovo se odnosi na vojni dio, a prosječni vrijednosni bod 0,9920 ( ovo se odnosi na civilni dio ) za 45 % trenutno sam na bolovanju i vodim se još u mupu. u rješenju piše od 01.07.2007. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

pa rekao sam ti da dok god si u radnom odnosu neki koeficijenti su ti umanjeni pa ti je i tako izračun puno slabiji...kada prestane radni odnos onda dobijaš punu mirovinu..barem bi tako trebalo biti....nisam ni ja još došao do tog dijela što se tiče mirovine....ali tako nekako su mi objasnili...

 

jel ima neko da je imao situaciju sličnu ovoj mojoj ako je neka se javi i nek malo to prokomentira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče vojnog dijela mirovine "kvaka" je u mirovinskom faktoru. Kako se još uvijek vodiš kao zaposleni branitelj sa profesionalnom nesposobnošću, činom satnika i omjerom 50% rat -50% mir ispravno ti je izračunat vojni dio mirovine, jer ti je mirovinski faktor obračunat po kojeficijentu 0,5.

Kada dobiješ rješenje da ti prestaje služba tada ćeš se smatrati nezaposlenim i taj mirovinski faktor računat će ti se po kojeficijentu 0,8 tako da će ti vojni dio mirovine biti 3.203,69 kune.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN je napisao:

Što se tiče vojnog dijela mirovine "kvaka" je u mirovinskom faktoru. Kako se još uvijek vodiš kao zaposleni branitelj sa profesionalnom nesposobnošću, činom satnika i omjerom 50% rat -50% mir ispravno ti je izračunat vojni dio mirovine, jer ti je mirovinski faktor obračunat po kojeficijentu 0,5.

Kada dobiješ rješenje da ti prestaje služba tada ćeš se smatrati nezaposlenim i taj mirovinski faktor računat će ti se po kojeficijentu 0,8 tako da će ti vojni dio mirovine biti 3.203,69 kune.

 

Ovo je točno, i mirovina je mala upravo zbog mirovinskog faktora.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam bio u mirovinskom i to što je okan naveo je točno, ali sam u međuvremenu našao još jedan "problemčić", iščitavajući rješenje uočio sam da mi se nigdje ne vodi da sam od 09. mj. 1991 do 4. mj. 1992. godine bio u GBR iako sam bio, pa sam gđu pitao u čemu je problem ista mi je rekla da za to razdoblje nema ps2 potvrdu, a da je ona tražeći od MORHA potvrdu za ostalo razdoblje dobila pa sam morao ići doma i donijeti potvrdu da sam i u tom razdoblju bio A pripadnik GBR te mi je rekla da će ponovo podnijeti zahtjev da joj se dostavi ta potvrda kako bi mogla napraviti preračun i za to razdoblje. e ali kvaka je u tom ako to nije bilo u spisu ispada da sam ja u ratu bio od 4. mj. 1992. a ne od 09. mj 1991. kako stvarno jesam bio pa me zanima da li to još šta mijenja na stvari općenito.

Mada mi to nije jasno jer postoji ratni put u kojem je to zasigurno razdoblje pokriveno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija