Jump to content

Kolike su mi šanse za smanjenje alimentacije?


john_doe

Preporučene objave

Poštovanje!

 

Iz prvog braka imam dijete za koje uredno svaki mjesec bivšoj plaćam 1000 kuna na tekući račun.

Tako piše u brakorazvodnom rješenju.

 

U ovom braku imam dijete sa posebnim potrebama i na dvije godine sam dobio rješenje za njegu djeteta.

Kako će moja primanja sada sa 4000 pasti na 2000 kuna, postoji li mogućnost da centar za socijalnu skrb donese neko privremeno rješenje o smanjenju alimentacije ili ću morati na sud?

 

Jasno mi je da ja trebam i moram plaćati za dijete iz prvog braka ali ne mogu drugo dijete zato zakinuti za njegove potrebe.

Pogotovo što je to dijete sa posebnim potrebama.

 

Što mislite kakve su mi šanse i što bi trebao učiniti?

 

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbe o uzdržavanju sada imenuju minimalan postotak od prosječne plaće isplaćene u pravnih osoba u RH u protekloj godnini, no to ovisi i o starosti djeteta koju niste naveli ni za jedno ni drugo dijete. Nalik na predhodno, ali je nekako unificirano...

 

Ovisno o tome može biti i korekcija...

A hoće li se ugledati na članak koji dozvoljava i niži iznos ne manji od 50% predviđenog ako se ima obvezu uzdržavanja više djece temeljem ovog zakona će ovisiti o odluci suda. Mogućnost se pruža no nije obaveza.

 

Gledati će i primanja i stvarnu mogućnost povećanja zarade i obveze uzdržavanja koje imate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija