Jump to content

Diplomirani pravnik za posao referenta za kadrovske poslove...


Mao

Preporučene objave

...ili pravne ili opće poslove, mrzim kad to vidim.

Čovjek tijekom studiranja prođe golgotu i onda dođe neki polupismeni nazovi poduzetnik i traži diplomiranog pravnika za referenta ili tajnicu kao uvjet za zasnivanje radnog odnosa.Ali što je još gore toga ima i na oglasima za državnu i lokalnu upravu.

Čisto podcjenjivanje studiranja i svih muka koje idu s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim nikakvog razloga da se osjećaš uvrijeđenim zato što netko za posao referenta ili tajnice kao uvjet navodi pravni fakultet! Tebi su ta zanimanja, možda, ispod časti?! Misliš da si preobrazovan za njih? Pokušaj se zaposliti kao tajnik u nekoj školi ili na faksu pa ćeš vidjeti da će ti sva ta, kako i sam kažeš, teško stečena znanja itekako dobro doći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neki ljudi i dalje misle da je posao tajnika kuhanje kave i lakiranje noktiju! I sad ako ne prakticiraš ni jedno ni drugo a usput imaš pravni fakultet osjetiš se malo uvrijeđenim! :-D U današnjem društvu u kojem se do posla jako teško dolazi vjerujem da je bolje biti i tajnik negdje nego besposličariti i gledati kući diplomu od koje nemaš nikakve koristi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E djeco draga ja sam bila sedam godina bez posla sa sss i kad sam diplomirala na posao čekala još jedno vrijeme... Prvi posao kao pravnik je upravo bilo to fenomenalno zanimanje referenta za kadrovske poslove kod privatnika...plaća je bila ajme mala...a posla kao u priči.. Na pamet mi nije palo da se bunim, bila sam presretna, grabila sam svaku priliku da nešto naučim, bila sam sretna da radim, iako sam se bojala gazdarice ko vraga...

Zavisi od županije do županije, ali znam curu koja je diplomirala i ne radi već godinu dana ima dijete... pitajte nju da li bi bila ponižena s takvim znanjem ili presretna da je dobila priliku raditi i učiti i napredovati...

Na svim oglasima za tajnice su navedni uvjeti vss, všs, obavezno poznavanje minimalno jednog stranog jezika u govoru i pismu... Znam magistricu prava koja radi kao poslovna tajnica u korporaciji... na pamet joj nije palo da je to ponižavajući posao ili zvanje jer joj na vratima piše tajnica, ženska je stavila ime i prezime ispod i dodala da je mr.sci i gotova priča...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija