Jump to content

Čekanje 2.stup.riješenja


Zemir

Preporučene objave

vuktermit je napisao:

pa ćeš dobiti zaostatke. Pozdrav !

 

Ti zaostaci znače da ču ako sam npr. otišao u mirovinu bez satatusa hrvi-a, pa dobijem nakon godinu i po dana riješenje 2. st. LP-a i onda mi se napravi novi obračun mirovine sa novim činom i statusom rvi-a ( kao bivšem pripadniku sjp-e ), a da mi je invaliditet priznat prije odlaska u mirovinu ali mi prije

nije bio uračunat u obračun mirovine, znači li to da ču dobiti sve te zaostatke ( prvenstveno mislim na zaostatke mirovine ) sada po novom obračunu sa satusom rvi-a i većim činom, jer mi u riješenju o rvi-u piše da mi se hrvi prizna skoro godinu i po dana prije odlaska u mirovinu, a sada je već prošlo skoro toliko od kada sam u mirovini.

 

Mislim možda sam malo zakomplicirao, ali nadam se da ste razumjeli pitanje o zaostacima ?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije će ti biti ovako kako ti je Duro napisao. Dugo to traje, a pogotovo što će uskoro i sezona godišnjih odmora i na to ti ne trebam ništa nadodati. Ja sam prošle godine po drugi put išao na PLP i to početkom lipnja, da bih dobio rješenje od PLP nakon dva mjeseca, međutim uložio sam žalbu na to i do pregleda pred DLP sam čekao do početka ovog mjeseca. Znači lako je izračunati koliko treba za sve to. A još dok mi stigne rješenje od DLP, proći će još mjesec-dva u najboljem slučaju. Nema nam druge već biti strpljivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi hvala vam na odgovorima...ostala sam sad bez teksta... pa to je strasno..mislim da bi strpljenju trebao doci kraj..pa zar sve ove godine niste bili dovoljno strpljivi...ja vec godinama gledam kako se svijet oko mene okrece,a neko meni blizak, stoji jos na istom mjestu..i ceka i ceka..i nikad da doceka.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što nam preostaje drugo nego biti strpljiv? Jedino neka rješenja, koja to u biti i nisu. Na žalost svi ti uredi i povjerenstva su naprosto prezatrpani zato što su zahtjeve za određena prava podnijeli i oni koji objektivno, a i formalno pravno to ne zaslužuju, a ta sva povjerenstva moraju u postupku te zahtjeve obraditi i ta njihova obrada traje i dulje nego obrada slučaja gdje je sve čisto kao suza. To je na žalost tako.

Ne želim da ovo ispadne trač partija, ali od kakvog PTSP-a vezanog za rat može oboliti policajac koji radi u jednoj od gradskih PP u Zagrebu, a nema niti jednog dana terena? Takva osoba može oboliti od PTSP-a, ali to nema veze s ratom, međutim on je uredno podnio zahtjev za priznavanjem statusa HRVI. Ili isti takav zahtjev je podnio pripadnik Narodne zaštite iz "izrazito ugrožene" Velike Gorice, a pripadnik NZ je bio cijela tri dana i to je svo vrijeme koje je ta osoba provela u obrani suvereniteta RH. Eto oni se grčevito bore kako bi postali HRVI i kako bi otišli u braniteljske mirovine.

Mislim da je tu svaki komentar suvišan, ali takve osobe prezatrpavaju urede i povjerenstva i zato to jednostavno predugo traje.

S ovim gore sam pokušao ilustrirati jedan od razloga zašto su ti svi postupci u biti toliko dugi.

Jedino što još želim reći je to da je meni ovo vrijeme što sam proveo na ovom pravnom portalu, u mnogome pomoglo da mnoge stvari vezane za rješavanje statusnih pitanja riješim kvalitetnije, a i brže i zato se zahvaljujem svim sudionicima portala koji su mi savjetom u tome pomogli, da ih sad ne nabrajam poimence, jer oni vrlo dobro znaju tko su.

Pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

To je na žalost tako.

ali od kakvog PTSP-a vezanog za rat može oboliti policajac koji radi u jednoj od gradskih PP u Zagrebu, a nema niti jednog dana terena? Takva osoba može oboliti od PTSP-a, ali to nema veze s ratom, međutim on je uredno podnio zahtjev za priznavanjem statusa HRVI.

 

Pozdrav svima!

 

Je, točno je to što si naveo, ali nažalost zakon je takav kakav je i po tom zakonu oni imaju to pravo. A ove iz NZ neću ni spominjati.

 

A da bi otišli u braniteljsku mirovinu ne treba im ni staus hrvi-a, već samo status branitelja što svi oni i imaju ( po meni nepravedno za razliku prema drugima koji su stvarno bili branitelji ili dragovoljci, ali eto zakon je takav kakav je i zato i ima toliki broj branitelja ).

 

Pa svaki vozač u MUP-u i svaki ( autobusa ili nekakvih načelnika ), automehaničar po PU, do negdje 2000 godine bio je OSO a prema tome ima status branitelja.

 

A što dalje spominjati.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kompa -sve je istina,ima i mehaničara dragovoljaca,a šerafio kamione u dubokoj pozadni i hladovini ,a sad smo svi isti ,m ti pravicu,a kaj češ ,tak su zakon složili kako im paše...hm :-?

Kompa je napisao:

commando je napisao:

To je na žalost tako.

ali od kakvog PTSP-a vezanog za rat može oboliti policajac koji radi u jednoj od gradskih PP u Zagrebu, a nema niti jednog dana terena? Takva osoba može oboliti od PTSP-a, ali to nema veze s ratom, međutim on je uredno podnio zahtjev za priznavanjem statusa HRVI.

 

Pozdrav svima!

 

Je, točno je to što si naveo, ali nažalost zakon je takav kakav je i po tom zakonu oni imaju to pravo. A ove iz NZ neću ni spominjati.

 

A da bi otišli u braniteljsku mirovinu ne treba im ni staus hrvi-a, već samo status branitelja što svi oni i imaju ( po meni nepravedno za razliku prema drugima koji su stvarno bili branitelji ili dragovoljci, ali eto zakon je takav kakav je i zato i ima toliki broj branitelja ).

 

Pa svaki vozač u MUP-u i svaki ( autobusa ili nekakvih načelnika ), automehaničar po PU, do negdje 2000 godine bio je OSO a prema tome ima status branitelja.

 

A što dalje spominjati.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas sam zvao ministarstvo i kaže teta da riješenje DLP očekujem oko 8-og mjeseca a na PLP sam bio prošle godine u 10-om mjesecu. Bez obzira što ima cijelo čudo predmeta za riješiti mislim da to ipak predugo traje i da bi mogli biti i malo brži u svom poslu :-x da ne spominjem godišnje odmore koji uskoro počinju bojim se da bi riješenje mogao dobiti i nakon 8-og mjeseca...... bogu za plakat :panika::ceka::predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima,

 

molim za pooomooć....

dobila sam pozitivno rješenje prvostupanjske komisije

u 9 mj.2007 godine. Rečeno mi je da je poslano na drugostupanjsku komisiju 13.03.2008 i da je pozitvno rješeno 13.04.2008.Kada po Vašim procjenama mogu očekivati rješenje na kućnu adresu? Tata je umro od raka pluća pa smo mama i ja predale u ministarstvu papire da je uzrok rat.Kakvu će mama imati mirovinu tj.obiteljsku invalidninu (cca cifra) s obzirom da je imao čin narednika?Puno hvala :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i ja sam napokon dobio rješenje DLP o nastavnom priznavanju statusa HRVI, ali opet privremeno na godinu dana. Prošlo rješenje je vrijedilo do kraja veljače prošle godine i znači nakon 15 mjeseci sada ponovo imam status.

Znači od pregleda na PLP u travnju prošle godine, do rješenja DLP je prošlo 13 mjeseci i sada oni koji čekaju rješenja DLP mogu znati koliko otprilike trebaju čekati i kad se mogu nadati tom rješenju.

I da, samo da napomenem da je DLP uvažio žalbu koju sam pisao na rješenje PLP o visini postotka statusa HRVI, budući su ovi na PLP onako od oka produljili prvotnih 20% koje sam imao od prvi put, a DLP je to povisio nakon uložene žalbe na 30%.

Eto možda i taj podatak nekom pomogne. Znači isplati se nekad boriti i protiv vjetrenjača.

Pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

commando je napisao:

Evo i ja sam napokon dobio rješenje DLP o nastavnom priznavanju statusa HRVI, ali opet privremeno na godinu dana. Prošlo rješenje je vrijedilo do kraja veljače prošle godine i znači nakon 15 mjeseci sada ponovo imam status.

Znači od pregleda na PLP u travnju prošle godine, do rješenja DLP je prošlo 13 mjeseci i sada oni koji čekaju rješenja DLP mogu znati koliko otprilike trebaju čekati i kad se mogu nadati tom rješenju.

I da, samo da napomenem da je DLP uvažio žalbu koju sam pisao na rješenje PLP o visini postotka statusa HRVI, budući su ovi na PLP onako od oka produljili prvotnih 20% koje sam imao od prvi put, a DLP je to povisio nakon uložene žalbe na 30%.

Eto možda i taj podatak nekom pomogne. Znači isplati se nekad boriti i protiv vjetrenjača.

Pozdrav svima.

 

Di si bio na PLP u Dubravi u ZG ili negdje drugdje ?

 

Jer ja sam bio na komisiji za hrvi u Dubravi prvi puta početkom 10 mjsesca 2007 godine kada sam dobio 30 % hrvi i sada čekam DLP . Koliko ću još čekati ??? Jel zna netko odgovor ? Otprilike barem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija