Jump to content

regresna naplata - prometna


Otto

Preporučene objave

Prije 4 godine izazvao sam prometnu nesreću pod utjecajem alkohola. naravno osiguranje je tražilo regresnu naplatu troškova vezanih s tim događajem. Potpisao sam izvansudsku nagodbu i omogućili su mi oborčnu otplatu.

U sudskom postupku slučaj je otišao u zastaru, dakle nisam pravomoćno osuđen za taj prekršaj.

 

Postoji li mogućnost razvrgavanja te sudske nagodbe, zbog toga što je moja krivica određena samo na temelju policijskog zapisnika.

Nisu potrebni savjeti tipa da ne pijem više kad vozim i takve primjedbe, jer taj događaj je potpuno promjenio moje viđenje stvari u odnosu alkohol/ vožnja i jednostavno sam prestao konzumirati alkohol.

Dakle, naravučenje sam shvatio.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na tvoju žalost građanskopravna odgovornost šira je od one prekršajno, odnosno kaznenopravne, tako da bez obzira što nije doneseno pravomoćno rješenje, odnosno odluka, osiguravatelj prilikom utuživanja s uspjehom može doći do pravomoćne presude protiv tebe, budući da sud u konkretnom slučaju može takvo pitanje rješiti kao prethodno pitanje (tvoju odgovornost).

 

Teško da možeš osporiti njegovo potraživanje.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija