Jump to content

urbana komasacija


metla1973

Preporučene objave

Molio bih pomoć od malo upučenijih.

 

Novim Urbanističkim planom predviðena je cesta lokalnog (ostale ceste) karatkera koja bi spajala niz malih (uskih-jednotračnih) uličica i omogučila im bolju povezanost (valjda?!?) Saznao sam da bi se gradska vlast mogla poslužiti postupkom urbane komnasacije te me izvlastiti s čestice jer ja to ne želim prodati.

Moje pitanje glasi: da li je ustavom nepovredivost privatnog vlasništva palo u vodu pred zahtjevima jedinica lokalne samouprave i utjecajnih ljudi koji su u moguènosti, zbog vlastitih interesa, malo prilagoditi planove?

 

Kako se boriti protiv urbane komasacije?

 

Navedene uličice imaju pristup glavnom putu a za planom predviðenu ulicu postoji alternativno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je itko jos imao posla sa Urbanom Komasacijom?

 

Ja Vam samo mogu reci da po zakonu imate pravo na "pravicnu nadoknadu" (trzisna cijena, ali se ne mozete cjenkati), realno gledajuci, urbani problemi se bez takvog zakona ne bi nikada mogli rijesiti, a Vasa konstatacija da iza njih stoje privatni interesi je itekako prisutna.

 

Bez obzira na konacnu odluku komisije koja bude odlucivala, Vi imate pravo na sudsku zastitu, kako u dijelu cijene, tako i u vidu da mozete prezentirati "alternativne opcije" koje mogu biti povoljnije, jeftinije ili pruzaju bolje rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija