Jump to content

Žalba na postotak HRVI i obnova postupka


gip

Preporučene objave

Prije neka dva tjedna bio sam na invalidskoj komisiji u Osijeku i potvrdili su mi 20% iako imam cijelu knjigu o liječenju što bolničkom, što kontrole, psiholog itd. Zanima me da li se mogu žaliti na to i da li mogu ići na obnovu postupka iako mi nisu digli invalidnost. Naime, rečeno mi je da ne idem na obnovu postupka pošto mi nisu digli postotak HRVI, i kao nema pogoršanja, a nalazi govore drugačije.Dakle, što mi je činiti i je li to dvoje povezano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega, nikakva obnova postupka. Ako ti nije istekao zakonski rok za podnošenje žalbe, podnesi žalbu. Ja sam kao i ti imao 20% invalidnosti prve godine i kada sam išao dugi put na PLP radi nastavnog priznavanja statusa, ovi su mi isto produljili status s istim postotkom, iako sam imao medicinsku dokumentaciju iz koje je bilo vidljivo da je nastupilo pogoršanje zdravstvenog stanja, pa sam uložio žalbu i tražio neposredni pregled pred DLP (na što imaš pravo i to i ti također uradi)i nakon 10 mjeseci sam dobio poziv za pregled pred DLP, gdje su mi povisili postotak na 30%. Eto to ti je moj savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gip je napisao:

Prije neka dva tjedna bio sam na invalidskoj komisiji u Osijeku i potvrdili su mi 20% iako imam cijelu knjigu o liječenju što bolničkom, što kontrole, psiholog itd. Zanima me da li se mogu žaliti na to i da li mogu ići na obnovu postupka iako mi nisu digli invalidnost. Naime, rečeno mi je da ne idem na obnovu postupka pošto mi nisu digli postotak HRVI, i kao nema pogoršanja, a nalazi govore drugačije.Dakle, što mi je činiti i je li to dvoje povezano?

 

Problemi počinju kada ne pišete precizno o čemu je riječ. Iz naslova ("Žalba na postotak HRVI i obnova postupka") i dijela pitanja ("... bio sam na invalidskoj komisiji u Osijeku i potvrdili su mi 20% ...") ispada da ste bili na PLP-u u Osijeku (dakle, postupak priznavanja ili nastavnog priznavanja statusa HRVI-a), a opet ja se ne mogu oteti dojmu da je zapravo riječ o postupku priznavanja prava na invalidsku mirovinu kod prvostupanjskog vještaka HZMO-a ("Zanima me da li se mogu žaliti na to i da li mogu ići na obnovu postupka iako mi nisu digli invalidnost. Naime, rečeno mi je da ne idem na obnovu postupka pošto mi nisu digli postotak HRVI, i kao nema pogoršanja, a nalazi govore drugačije.Dakle, što mi je činiti i je li to dvoje povezano?")

Zato napišite točno o kojem postupku se radi i kod kojeg tijela. Da ne pogađamo. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gipu su savjetovali da ne ide na obnovu postupka ako mu nisu podigli postotak hrvi iz čega zaključujem da se radi o obnovi postupka u zzmo.dakle onda i taj savjet koji je dobio ne stoji jer on može obnavljati postupak u mirovinskom neovisno o rješavanju statusa hrvi i to na pogoršanje bolesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se ispričavam zbog nepotpunog pitanja, ali sm mislio da se obnova postupka odnosi samo na HZMO,a ne i na HRVI.Dakle, bio sam u Osijeku zbog nastavka priznanja HRVI (ponovo 20%), a zbog pogoršanja bolesti išao bih na obnovu postupka u svezi mirovine jer sam nezadovoljan omjerom vojno-civilni dio. Esad je skužio što sam htio reči, i hvala još jednom na svim odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija