Jump to content

pokretanje postupka na sudu radi proglašenja umrlim


dgolobic

Preporučene objave

molim dobre dušice da mi pomognu. prikupila sam sve papire radi pokretanja postupka na sudu za proglašenje umrlim djeda koji je nestao jos u II.sv.ratu. kako sam u mirovini unajmiti odvjetnika veliki mi je trosak, a posao sam vec odradila sama. zato molim dobre ljude da mi pomognu u sastavljanju prijedloga odnosno da mi formu prijedloga sudu za progl. umrlim dostave na moj e-mail /davor.golobic@zg.t-com/.

vjecno zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

Jednostavno otiđite u matični ured, tamo ćete za osobu koje nema već 60 godina izvaditi Smrtni list

 

Ne ide to baš tako, činjenica smrti mora se pravno evidentirati. Da je to evidentirano (da gospođa može izvaditi smrtni list), ne bi pokretala postupak za proglašenje nestale osobe umrlom. U ovom slučaju će na prijedlog ovlaštene osobe sud u izvanparničnom postupku donijeti rješenje kojim se nestala osoba proglašava umrlom pa će se onda ta činjenica evidentirati u relevantnim knjigama.

 

A za gospođu:

sastavite običan prijedlog koji ćete nasloviti kao Prijedlog za proglašenje nestale osobe umrlom, navedite u prijedlogu Vaše osobne podatke /ime i prezime/ i adresu stanovanja, navedite naziv suda, i ispod kratak činjenični opis. Zatim navedite da kao dokaze prilažete to to i to, odnosno da predlažete svjedoke toga toga i toga.

 

U _____________, datuma X.Y.2008. godine

 

Vaš vlastoručni postpis

 

i to je to,

 

sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

P što vi niste odgovorili ako smatrate da odgovor nije dobar?

 

Nisam odgovorio jer nisam pravnik i ne znam točno opisati postupak koji je potrebno provesti, ali to ne znači da ne vidim i ne znam da Vaš odgovor nema veze s ničim...

Kojim bi to trikom njezin djed trebao biti upisan u maticu umrlih?! "Jer ga nema 60 godina"?? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija