Jump to content

početak (m)učenja


NATA24

Preporučene objave

a ne znam kako će ovo ići, puuuuuno je materije za učiti. Ja sam krenila sa općim dijelom kaznenog, al dosta mi sporo ide. Malo se teško nakon duže pauze vratit u formu i učiti.Al ako budemo učili ne virujen da će konačni rezultat izostati, ipak to sve imamo negdi u glavi samo triba ipet sve te podatke pronaći i malo ih bolje složiti. Pozdrav s juga! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drage nina_d, nata24 i zderonja, i ja sam tek počela sa učenjem. zapravo, napravila sam vedriš klarić i upravo ga ponavljam. prava nervoza me tek uhvatila neki dan kad sam shvatila koliko definicija bi bilo poželjno popamtit samo iz te knjige. ali, ponavljanje je majka znanja. nadam se da će me netko utješit da sve to legne na svoje mjesto do samog ispita.

napišite mi o svojim iskustvima, satima učenja dnevno, tremi, čemu bilo...

per aspera ad astra! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alo ekipa!!! evo i ja sam na učenju ima cca mjesec dana, izlazim u 11mj. i trenutno sam na pola puta što se tiče predmeta, s tim da su mi ostali oni najgori. išla sam linijom manjeg otpora jer me tješi da bar imam iza sebe nešto naučeno.. sad sam se uhvatila kaznenog i baš se mučim...uf...

javite se sa svojim iskustvima i dalje, potpisujem ono što je i "cuteir" rekla. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja mislim da je najpametnije kreniti sa kaznenim i građanskim, najprije ih jednom proći pa tek onda detaljnije se pozabaviti, a tek onda na ostale predmete. Ja sam krenila sa kaznenim, knjigom Novoselca i nekim skripticama.

Floki moj pozdrav :-) , i ja sam ti vježbenik-volonter već 10 mjeseci, a i mene ljute iste stvari kao i tebe.

Ali doći će sve na svoje, samo se treba što manje živcirati, i biti pozitivan! Kvalitete i znanje ostaju, i biti će prepoznate kad tad! :-P

Pozdrav ekipi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na tim natječajima su volonteri u velikoj prednosti pred nevolonterima. Iz rješenja koja su mi stigla, proizlazi da su prvi kriterij bile ocjene i duljina studiranja, poslije tako izabranih dolaze oni koji su volontirali, a poslije njih oni koji su na neki drugi način pokazali veliki interes za sud ili državno odvjetništvo za koje su se prijavili. Prelazim u drugo pravosudno tijelo jer se za sud u kojem sam ja volontirao nije raspisivao natječaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počela Mučenje, simbolično, na pomrčinu Sunca.

 

Da, Sunce je zašlo do 10-og mjeseca, a ako Bog da pa se rok oduži - i to 11-og mjeseca :-D

 

Kazneno - opći dio prijeđen prvi put, a sutra grozootaa KPP :-(

 

Jel itko primijetio kako vrijeme kad se uči teće užasno sporo (nikako doć do roka) i istovremeno strahovito brzo (što bi dao da stigneš učinit još jedno ponavljanje prije roka!) :kavica:

 

A kad radi, pih dvije godine pro-le-tje-le...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prema Kolektivnom ugovoru HOK-a i udruge odvjetničkih vježbenika imaš pravo na 45 dana PLAĆENOG dopusta u koji se ne uračunavaju subote i nedjelje, znači 45 radih dana, a to ispada cca 2 mjeseca.

 

Ja sam bez problema dobila ta dva mjeseca, al obzirom da se nadam da ću na kraj roka, možda se produlji i na dva i

pol mjeseca :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!

 

Djela voli pitati Svedrović, i to pogledaj po njegovim pitanjima. Ja sam ga imala i vrti uvijek ista- lažni iskaz, ubojstvo na mah, otmica..ima ih jos, ali ne mogu se sjetiti, nema ih puno. I obavezno glavu kd iz presude, nabrojati koja kd spadaju u tu glavu i svoje kd nauciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon osmosatne torture, evo u 17 h pregorila žaruljica :ideja:

 

tek 26-ti dan učenja, avaj, još dva put toliko

 

a jutros su neki sretnici u 5 ujutro izlazili iz auta, dolazili iz izlaska i treštio je heavy metal u svih 16 :roker::zaljubljen:

 

vjerujem da mnogi strepe od objave komisije next week - bit će trke na wc :buljoki:

 

eto, samo tako - pucam pa ispucavam :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

acter je napisao:

Pikulica je napisao:

:glavomozid:

:panika:

 

(samo početak drugog ponavljanja, no big deal...)

 

sve isparilo, smučkalo se... :tuzan:

 

Pikulica, reci mi molim te koliko ti je tribalo da pročitaš sve (po tvom mišljenju šta je bilo bitno)? (koliko sati dnevno)

 

mjesec dana po cca 8 sati dnevno da prođem sve, al to nije bilo čitanje već UČENJE.

 

mislim da se čitanje ne isplati, da je potpuni gubitak vremena - treba se odmah uvatit učenja

 

još ne objavljuju komisiju, iam i tko kakvu "inside info"? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Još samo jedan dan i počinje listopad.Moj ispitni rok. Treće ponavljanje u tijeku, stvarno pravo me izluđuje, proklete tužbe i zahtjevi za zaštitu, da prizna i trpi i propušta i što sve ne, sve u bućkurišu :blabla:

 

Ima li ovome ikad kraja, i kad će ti prokleti pozivi za listopadski rok. Pa da u srčeko zaodjenem dan nakon usmenog - dan oslobođenja :moli: ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja danas knjigu nisam ni takla, doslovno, neki čudan feeling u želucu i jednostavno se nisam mogla primiti knjige. Sjedala sam po par puta, ali jednostavno ne ulazi ništa u glavu, točnije GPP kojeg prvi put prolazim nakon što sam ga naučila, a to je doslovno učenje nanovo. Pikulica, šta ti se čini nakon 3 puta, ide li ti brže? ja evo privodim kraju ovaj drugi put ponavljanja, točnije učenja nanovo i opet mi se čini da ono što sam ponovila prije 15-ak dana, sve osim Gpp i Vedriša, da mi ništa nije ostalo u glavi. A 11 mj. je taaako blizu.... :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija