Jump to content

skidanje tereta s vlasničkog lista


jasminka

Preporučene objave

ja sam naslijedila od oca stan. u odluci o naslijeđivanju moja majka je upisana kao doživotni uživatelj. obzirom da bih željela dignuti hipotekarni kredit na taj stan u banci su mi rekli da trebam skinuti teret i to najvjerojatnije da moja majka napiše nekakvu izjavu koju treba ovjeriti kod javnog bilježnika i nakon toga otići s tim u gruntovnicu kako bi se skinuo teret. moje pitanje jest: je li taj postupak takav i što treba pisati u izjavi.

zahvaljujem unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasminka je napisao:

ja sam naslijedila od oca stan. u odluci o naslijeđivanju moja majka je upisana kao doživotni uživatelj.

zahvaljujem unaprijed

 

Brisanje prava doživotnog uživanja (doživotne služnosti) sama za sebe govori da je brisanje te služnosti moguće tek po smrti vaše majke

Good Luck

Mike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

jasminka je napisao:

ja sam naslijedila od oca stan. u odluci o naslijeđivanju moja majka je upisana kao doživotni uživatelj.

zahvaljujem unaprijed

 

Brisanje prava doživotnog uživanja (doživotne služnosti) sama za sebe govori da je brisanje te služnosti moguće tek po smrti vaše majke

Good Luck

Mike

 

Mike, Mike, opet pišeš budalaštine..

 

Nije točno da se teret može brisati tek nakon smrti korisnika prava doživotnog uživanja!!!

 

Po tebi se, analogno tome, ugovor o doživotnom uzdržavanju može raskinuti tek kad osoba umre?!

 

Mike, Mike, tvojim budalaštinama nema kraja...

 

Good Luck svima onima koji poslušaju tvoje savjete.. :vrti:

 

 

 

Jasminka,

 

Vaša majka bi trebala potpisati izjavu o odricanju od prava doživotnog uživanja na navedenoj nekretnini sa izvršenom ovjerom potpisa kod bilježnika.

 

Zatim u gruntovnicu u 2 primjerka predajte prijedlog za brisanje prava doživotnog uživanja.

 

I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mike06 je napisao:

A ti prijatelju da odf***aš od mojih postova?

 

ne mogu, prijatelju - jer moram popravljati tvoje napisane gluposti. Svojim netočnim nazovi "savjetima" štetiš ljudima, kako ne shvaćaš? :vrti:

 

Meni je stalo da ljudi dobiju ispravan odgovor a ne da se vode netočnostima koje ti prosipaš kako ti padne na pamet.

 

Good Luck Mike sa sljedećom informacijom koju ćeš udijeliti korisnicima ovog portala. :dobri: I'm watching you :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Floki je napisao:

 

Meni je stalo da ljudi dobiju ispravan odgovor a ne da se vode netočnostima koje ti prosipaš kako ti padne na pamet.

 

 

E moj pravniče, "dipl. iur",

tvojim glupostima i nonsensima kao da nema kraja.

Nije čudno što se još nisi zaposlio, pa utuvi u glavu da i tvoji "eventualni budući poslodavci" čitaju sadržaje ovog foruma.

 

Dakle, de facto, NOTA BENE, majka od ove žene je dobila doživotno pravo služnosti na stanu koji koristi njena kćerka.

Dragi Floki, nedaj se Floki!!!

Ukoliko ona da zahtjev za brisanje služnosti kako bi njena kćerka dobila hipotekarni kredit, stan nije opterećen služnošću, pa njena kćerka lijepo može svoju majku nakon toga najurit iz stana.Naravno pretpostavka, i pravno utemeljena.

Dragi Floki, prijatelju jedini, piši i malo koristi mozak a ne samo 2 prsta kojima nabadaš po tipkovnici.

Tvojim glupim ispadima nema kraja.

 

Primi moj srdačni pozdrav

Nedaj se, Floki, nedaj se!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija