Jump to content

upis prava vlasništva- prijedlog


lalah

Preporučene objave

prijedlog za upis za upis prava vlasništva na nekretnini

podnosi daroprimatelj ili kupac,Općinskom sudu ,zemljišno knjškom odjelu (gruntovnica),u mjestu gdje se nalazi nekretnina

potrebno: 250,00 kn takse,ugovor o darivanju(ili kupoprodajni ugovor),domovnica (daroprimca ili kupca)prijedlog za upis prava vlasništva na nekretnini ,koji se dobije u gruntovnici

ili se može skinuti sa stranica www.osvz.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potrebno je sve dokumente priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici...predlažem svakakvo konzultirati pravnika ili sl. kako bi prijedlog ispunjavao sve pretpostavke potrebne za uknjižbu prava vlasništva sukladno Zakonu o zemljišnim knjigama, jer u protivnom će se odbiti..

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaš li ti koliko uzimaju odvjetnici a osim toga su i nepouzdani(neki).

 

upis vlasništva na nekretnini može obaviti i sam/a

potrebno je umati original i od JB ovjeren darovni ugovor,

kopiju domovnice,osobnu iskaznicu (za daroprimatelja)

250,00 kn, zahtjev/prijedlog za upis nekretnine koji možeš dobiti u gruntovnici,dobro je i imati stari vlasnički list

 

u darovnom ugovoru nekretnina mora biti opisana i sa svim podacima iz vlasničkog lista.

 

nikakav problem ,samo treba malo pozornosti,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam predložila da dotična angažira odvjetnika, nego da konzultira nekog pravnika..ako ima kakvog poznanika ili sl. u svakom slučaju ne bi škodilo, ali se slažem da to može učiniti svatko uz malo pozornosti...

 

inače, bolje i nekog zamolit za pomoć jer zemljišno knjižni sud odbija prijedlog za svaku sitnicu..pa kod novog podnošenja prijedloga treba ponovno platiti pristojbu od 250,00 kn...čemu...

 

inače takav prijedlog kod odvjetnika košta 500,00 kn, plus PDV, tako da mi se to ne čini strašno naspram drugih cifri koje odvjetnici naplaćuju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma koji odvjetnik, moš to sam bez straha.Bivši vlasnik mog stan djedica od 65 godina ga je napisao svojim rukopisom na trgovačkom papiru, slova i rukopis ajme majko, al je sud uvažio zato što je sve bilo u samom ugovoru.

Primjer:

 

Mate Matić

adresa:

 

Općinski sud u _______

zemlj.knjiž. odjel

 

Zahtjev za uknjižbu prava vlasništva

 

Ja, gore imenovani, podnosim vam ovaj zahtjev za uknjižbu prava vlasništva na moje ime stana u _______ ulici br.99,Zagreb, izgrađenog na čest.zg.____ smješten na __ katu, ukupne površine___ m2, koji sam stekao na temelju priloženog darovnog ugovora.

 

Priložiš darovni ugovor, 250,00 kn takse i nema straha.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

"Priložiš..250,00 kn takse i nema straha. .."

 

Dali se uz Prijedlog za uknjižbu prava vlasništva kojeg podnosim na protokol ZK odjela suda, na osnovu Rješenja o naknadno pronađenoj imovini iza smrti moje pok. majke, kojeg sam dobio prije

20-tak dana, takodjer plaća iznos od 250 kn po ZU (jer ih ima više), što i nije mali trošak?

Ovo pitam, jer se Zabilježba sa navedenim Rješenjem, još nije pojavila ni u jednom ZU, a trebala je po automatizmu, zar ne?

 

LP

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da i ja postavim par pianja vezano uz temu.

 

1.A što ako je više ljudi steklo nekretninu trebaju li svi zajedno podnjeti taj zahtjev za upis prava vlasništva?

2. Što ako su nesređene gruntovne knjige i u zk. ul. se nalaze i neke zk. čestice koje nismo stekli?

 

za drugu osobu nemozete podnijeti prijedlog za upis prava vlasnistva,ako vas nije ovlastila.

nema uknjizbe na nekretnini za koju nemate valjan pravni temelj stjecanja prava vlasnistva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo mi je drugi post pa ne znam da li se mogu ovdje ubaciti ili otvarati novu temu. Uglavnom, brat i ja smo kao maloljetnici 1994.g darovnim ugovorom doblili stan od pokojne bake. Prošle godine sam dao zahtjev za upis nas dvoje kao vlasnika koji je odbijen. Rečeno mi je da za vlasnika stana uopće nitko nije upisan kao vlasnik. Što mi je raditi? Iskrene isprike za ubacivanje u temu te ako je potrebno još podataka slobodno recite. Unaprijed zahvalan..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija