Jump to content

Rastava, kredit - porez, imovina...


Pavka

Preporučene objave

Bok !

Trebam pomoć, obišla sam sve porezne uprav ei kod svake sam dobila drugačiji odgovor. Krenuti ću ispočetka.

 

U braku smo 6 godina. Prije 3 godine kupili smo stan i bili oslobođeni plaćanja poreza, jer se radilo o rješavanju stambenog pitanja i bila nam je prva nekretnina. kredit je na suprugu i na njemu je uknjižen stan.

Sada smo se odlučili razvesti. Ja ću njega isplatiti tako da stan ostane meni.

Pitanje koje je problem u cijeloj priči je plaćanje poreza, da li i na koji način se to sada tretira, odnosno u zakonu stoji ako se radi o podjeli imovine da se neplaća porez, a s druge strane piše ako se nekretnina otuđuje prije 5g. od kada smo bili oslobođeni plaćanja poreza da se plaća porez koji nije plaćen.

 

Molim vas ako netko ima iskustva po ovom pitanju ili zna što i kako, da mi pomogne.

 

Hvala unaprijed svima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da podjela imovine nakon razvod braka i uz presudu suda ne spada u otuđenje imovine.

imovina nije poklonjena a nije ni prodana.

i dalje ostajete živiti u njoj samo bez supruga (bivšeg)

a oslobađanje poreza bilo zajedničko.

pogledaj praksu upravnog suda

 

www.opravnisudrh.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi nećemo ići na sud zbod podjele imovine, to ćemo riješavati između sebe - uspjeli smo se dogovoriti. Ali po onome što su meni rekli u poreznoj, ako stan hoće prebaciti na mene, dok smo još u braku, isto moramo platiti porez.

 

Nema baš puno smisla, jel da?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovorite prebacivanje stana nakon rastave braka i ako nemate drugu imovinu stan vama prva imovina za vaše stambene potrbe.

u stanu živite i ne izlazite iz stana(ako moguće)

 

 

dok ste u braku stan zajednička imovina a činite jedno kučanstvo (zakonski a pravo stanje nebito)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija