Jump to content

Kako postati 100% vlasnik ocevog stana?


abusaef

Preporučene objave

Cetvero nas je - Otac, majka, brat i ja.

Imamo usmeni dogovor da ce sve meni ostati, no kako to sve ozakoniti da nakon smrti oca ne bi bilo potezanja po sudovima?

 

Otac je vlasnik stana. Cuo sam da ako sklopimo darovni ugovor supruga ipak moze traziti svoj dio. Slicno je navodno i kod oporuka, pa tu je i brat... Uglavnom ja cu majci dati novac jer jos hitno treba (mozda 1/4 vrijednosti stana), no moram onda imati cistu situaciju nakon oceve smrti jer mi ona taj novac nikada nece moci/htjeti vratiti.

 

Moze li se to rijesiti darovnim ugovorom i izjavama ostalih da se odricu svojih prava?

 

Moze li moj otac jednostavno mene navesti nekako kao novog vlasnika stana, tako da stan odmah postane moj pa nema nikakve rasprave kasnije....

 

 

Eto da ne duljim jer ne znam, mislim da razumijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, citam članak 586 a i potrazit cu jos po forumu.

 

Samo jos da pitam ne postoji li mozda neki clanak iz nekog drugog zakona na koji bi se mogla pozvati moja majka ili brat jednog dana i traziti dio i uprkos tom ugovoru o dosmrtnom uzdržavanju?

 

Ja ipak njoj dajem sada sve sto imam. Ako sve ispadne ok onda smo svi imali korist, no ljudi su pohlepni .... razumijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija