Jump to content

stiglo konacno rjesenje


ile

Preporučene objave

povećanje hrvi ,koliko sam upoznat,ide tek kad imaš za stalno dvije godine.iznimno ti mogu povećati i na plp.za povećanje omjera ti mora proći godina dana od zadnjeg vještačenja(meni je prošlo 21 mjesec) i naravno mora pisati pogoršanje stanja jer imaš više šanse da ti vještak poveća omjer.ali najviše ovisi i o vještaku.i to na kraju ide u Zg. na reviziju kod pukovnika T.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

većina je to prošla i još će prolaziti.nađi si neku zanimaciju (radnu terapiju)i ne misli na to.kad sam dobio prvo riješenje isto kao i ti 30-70 moka je mirovina bila 1780 kn -imam 17 god.radnog staža.sad sam u povoljnijem položaju (opća 60-40)

 

bas sam ja to prosao prije 2 mjeseca.isao na pogorsanje(30-70).1. stupanjska digla za 20%,a 2. stupanjska vratila nazad na 30-70%.dao sam zalbu,ali bas ne vjerujem u pozitivan ishod,.pitanje za budu1965.kakve ja to moram imati nalaze odnosno sta treba na njima pisati da mi se taj omjer promjeni u korist rata??jer ovako se neda zivjeti,katastreofa,prezivljavanje.lakse sam prezivljvao po bosanskim cukama nego u danasnja vremena. :-( :palacdolje:katastrofa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

do 24.10.2006.sam se liječio ambulant5no i imao jedno bolničko liječenje.tog datuma pod hitno završavam u bolnici i tamo provodim 14 dana.kad sam se vratio podnosim prijedlog (liječnik op)za IKU i slijedom dokumentacije (bolničko)viještak predlaže opću mirovinu i podiže omjer 60-40.ponovno sam bio od 01.08.-14.08.og.na liječenju i podnio ponovno prijedlog za viještačenjem.bio 06.10. viještak rekao da će predložiti 20% veći omjer u korist dr ali sve ovisi o reviziji u zagrebu.u nalazu psihića prije bolničkog je pisano-evidentno pogoršanje stanja i poziv na bolničko liječenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo konačno sam danas dobio 2.st rješenje za HRVI.

Piše u nalazu i mišljenju : PTSP teškog stupnja T238b 30 %.

 

Što znači ovo T238b ?

 

Za što sve trebam ovjeriti presliku riješenja. Da li treba za mup, kako bi tražio veći čin ( sada bez statusa su mi bili dali nadnarednika-tijekom rata bio u sjp-mup-u ), da li treba za dionice na osnovu priznatog statusa hrvi-a i ako treba za što još sve ?

Za mirovinski radi povečanja mirovine ?

 

Ili je za to sve skupa dovoljna samo ne ovjerena preslika riješenja.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav..jel to trajno 30 % ili privremeno...koliko si imao prije %.... koliko puta si bio na komisijama ovo postaje već bezobrazno.... kažu ptsp do 3 godine privremeno onda trajno,moš si mislit kako stižu rješenja II stupanjska to izlazi da nakon 5 do 6 godina tek se možeš nadati trajnom...pozdrav tebi i sad što prije rješavaj to povečenje što si dobio... dionice za rvi navodno se čekaju po 1 godinu i više,al nema veze bitno da ti predaš i čekaj... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

pozdrav..jel to trajno 30 % ili privremeno...koliko si imao prije %.... koliko puta si bio na komisijama ovo postaje već bezobrazno.... kažu ptsp do 3 godine privremeno onda trajno,moš si mislit kako stižu rješenja II stupanjska to izlazi da nakon 5 do 6 godina tek se možeš nadati trajnom...pozdrav tebi i sad što prije rješavaj to povečenje što si dobio... dionice za rvi navodno se čekaju po 1 godinu i više,al nema veze bitno da ti predaš i čekaj... :palac:

 

Privremeno 30 %. Prvi puta od DLP. Zahtjev sam podnio u 12. mj 2005 godine. Znači skoro pune 3 godine sam čekao rješenje od podnošenja zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nisam se dugo javljao, ali me evo potaklo ovo konačno rješenje od kolege Ileta jer ne mogu vjerovati koliku je čovjek dobio mirovinu.

Hajde Ile ako ti nije teško napiši:

Da li si i dragovoljac osim što si HRVI ?

Koliki ti je mirovinsko napisalo da su ti Prosječni vrijednosni bodovi?

Koliko su ti stavili Aktualnu vrijednost mirovine ?

Koliku su ti osnovicu stavili za vojnika?

 

Meni iskreno ovo ništa ne štima, da ovdje nije došlo do pogreške u zbrajanju, ja tu tvoju cifru nikako ne mogu dobiti , ako ti nije teško napiši.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako mogo pomoći kolegi maksu (približno)

nisam dragovoljac,30% rvi,vojnik,opća mirovina,60% vojno (rješenje 06.05.2007) imam 17g 8 mj. staža

 

polazni faktor 1.50,vrijednost boda 0,9489

1,50x0,9489x40 (mir.staž)=56,9360 + 45% (po čl.18 ZOPHBRD)=82,5572

 

82,5572x1,0 (mir.faktor opća)x51,42(AVM)=4.245 kn (osnovica za vojni dio mirovine)

60% =2.547,05 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje!

Da se uključim u temu sa pitanjem

Prijatelj mi je dobio rješenje o mirovini išao je na povećanje omjera imao je 50-50 ,a sada ima 70%rat-30%mir

dragovoljac,hrvi,opća nesposobnost,narednik i po onoj tablici od Esada izlazi da mu je mirovina oko 5800, a on je dobio oko 5300 pa ga zanima od kuda ta razlika u cifri oko 500 kn i tko je pogrješio.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do razlike dolazi jer "civilni" dio mirovine može s obzirom na dostupnost i vjerodostojnost podataka točno izračunati samo HZMO ( korekcija:i svatko drugi koji ima točne podatke i zna postupak...). Je li netko pogriješio? Mislim da nije, ali s obzirom da u rješenju HZMO navodi i podatke i postupak ( pa čak prilaže izlistanja staža i plaća...), provjerite matematiku, iako HZMO u tom dijeli ne griješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija