Jump to content

zastara-molim pomoć


zaglibio

Preporučene objave

dakle 6.6.2006 godine sam napravio prekršaj

 

pisao sam žalbu na prekršajni sud.

 

nikada me nitko nije zvao na prekršajni sud niti sam dobio poziv.

 

14.10.2008 dolazi rješenje sa VPS-a

 

23.04.2008- su oni odlučili da moja žalba nije pravno osnovana i da moram platit kaznu.

 

 

KAKO JE TO PRESKOČILO PREKRŠAJNI SUD I OTIŠLO NA VIŠI??

 

I KAKO PUTUJE RJEŠENJE 6 MJESECI POŠTOM...JEL TO MOGUĆE????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

06.06.2008. je nastupila zastara vođenja prekršajnog postupka ali je problem što je po ovoj tvojoj priči 23.04.2008.doneseno pravomoćno rješenje,dakle posupak je okončan prije zastare.sada ti od tog datuma teče zastara od dvije godine za izvršenje kazne, odnosno ako do 23. 04. 2010. izbjegneš plaćanje kazne možeš biti miran.

- više me brine sva ova procedura po kojoj je preskočen prekršajni sud.a)pogledaj u rješenju VPSa broj predmeta prekršajnog suda b)zatraži po tom broju uvid u spis u arhivi prekršajnog suda, pa ćeš vidjeti u obrazloženju na osnovui čega je rješenje doneseno c)podjeli s nama što si saznao

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad sam malo pročitao rješenje.

 

stvari stoje ovako:

 

broj rješenje sa prekršajnog suda ne postoji...nigdje se u ovom rješenju ne navodi.

 

Ja sam počinio prekršaj 6.6.2006.

 

u rješenju piše da je kazna za prekršaj od .6.04.2006., dakle napisali su krivi datum.

 

 

SAd tek ne znam šta da radim.....ne mogu sad ići platit kaznu na krivi datum prekršaja?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na svim rješenjima/presudama prekršajnog suda datum donošenja rješenja je isti kao datum održavanja zadnjeg ročišta ali se rješenje gotovo uvijek piše par dana/tjedana nakon zadnjeg ročišta.s druge strane, možda je rješenje i napisano 23.04.2008. pa je čekalo u ladici par mjeseci da bude otpremljeno.u svakom slučaju ovo je za dosjee x.moja preporuka - ili odite na prek. sud i provjerite je li se vodio protiv vas postupak i izvršite uvid u spis ili sačekajte da vas netko pozove na izvršenje kazne pa onda dodjite s rješenjem VPSa na prekršajni sud koji vas pozove pa će sve pasti u vodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postoji relativna zastara koja nalaže da se prekršajni postupak mora pokrenuti u roku od godine dana od dana počinjenja prekršaja, a nakon tog roka nastupa zastara pokretanja prekršajnog postupka.

apsolutna zastara (odnosno zastara vođenja postupka) nastupa dvije godine (ovo je po starom zakonu koji važi u vašem slučaju) od dana počinjenja prekršaja što znači da se postupak mora do toga roka okončati.

redovni postupak pred prekršajnim sudom i žalbeni postupak pred VPSom se smatraju jedinstvenim postupkom i žalbeni rok ne teče za svaki sud posebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija