Jump to content

Prebacivanje vlasništva


pax

Preporučene objave

Evo ovako stoji situacija,osoba X iz BIH bi u njemačkoj kupila automobil kojeg bi ja financirao,te bih ista osoba X trebala to vozilo prebaciti na mene u HRV,sad moje je pitanje kako to izvesti uz minimalne troškove,jer auto koje se uzima je na povlasticu,pa mi stoga plaćanje poreza BIH >>> HRV neigra ulogu jer time bih izgubio ono što dobivam povlasticom.

 

I jeli istina da je prekršaj ako ja upravljam vozilom s hrv vozačkom, a vozilo je BIH tabla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, dobit će te sankciju ukoliko ovlaštene osobe budu raspoložene za piskaranje.

 

 

CARINSKI ZAKON

Članak 241.

Novčanom kaznom od 3.000,00 do 900.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba, a novčanom kaznom od 1.000,00 do 100.000,00 kuna odgovorna osoba u pravnoj osobi kao i fizička osoba:

10) ako ne preveze unesenu robu putem i na način koji je odredila carinarnica (članak 50. stavak 1.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako osoba x kupuje auto i uvozi ga u BiH uz povlasticu to nije od uticaja za RH.

ako osoba x isti auto proda tebi to je novi uvoz ovaj pota

BiH -Hr prema tome opet se plaća carina ,porez i trošarina osim ako je međudržavnim ugovirom ugovoreno promet robe bez plaćanj carine.

auto sa BiH registracijskim pločicama možeš voziti u nazočnosti vlasnika,bez nega ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da to sam si i mislio,što se tiče carine BIH >>> HRV,e sad postoji li rješenje u vidu slijedećih kombinacija

1.Prvi način recimo da mi ta osoba X darovnim ugorom pokloni auto,da li se i tada plaća porez?

2.Da se vjenčam s tom osobom (to mi je djevojka) pa da li postoji šta na relaciji bračne stečevine,ili žena - muž,tj da li je tu šta oslobođeno carina,poreza itd.

3.Da mi vlasnik vozila da punomoć da ga smijem vozit.

4.Da izvadim BIH osobnu i vozačku(mogu na osnovu oca i majke,tj njihova rodnog mjesta)!

 

Molim vas da mi kažete koji je najlakše izvedic način da mogu upravljat tim vozilom u HRV od gore navedenih,ako znate da bih isti cilj mogao postići na neki drugi način bit ću vam zahvalan na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija