Jump to content

Potpisivanje prekršajne prijave


OpasanNekiLik

Preporučene objave

policajac ima malo vise posla kasnije ukoliko se ne potpise primitak i to je sve

 

 

mene interesira jedna druga stvar, zasto "prekrsitelji" moraju cekati i po 30 min da policajac ispise nalog??

 

zadnji puta mi je prekipilo i htio sam se pokupiti, ali se bas u tom trenutku pojavio policajac s prekrsajnim.

 

da li se netko od vas pokupio dok je policajac pisao prekrsajni i da li su mu vratili dokumente preporuceno postom ili je morao sam ici po njih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udaljavanje prije nego je policijski službenik završio posao smatra se nepostupanje po naredbama policijskog službenika.

 

u tom slučaju policijski službenik podnosi optužni prijedlog po čl. 32 zspc-a, sačinjava službenu zabilješku o događaju i nevraćene isprave šalje tjelu koje je isprave i izdalo, odnosno ukoliko se radi o ispravama stranih država, ministarstvu vanjskih poslova koje će iste proslijediti diplomatsko konzularnim predstavništvima te države.

 

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 32.

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).

(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.

(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija