Jump to content

izračun mirovine


kuki16

Preporučene objave

za kuki 16 mirovina bi mogla iznositi oko 3,900 kuna, ali stvarno oko jer imaš dosta veliki postotak civilnog dijela, a to izravno utjeće na točnost tablice jer tvoju civilnu mirovinu zna samo sveti petar i mirovinsko.

 

za eldridž(ninđa?) sa višim policajcem imaš vojni čin časnički namjesnik i mirovima bi mogla biti oko 5,100 kuna, dok ukoliko si bio u sjp trebao bi imati čin satnika a onda je mirovina oko 5,300 kuna.i tebi kažem oko jer zavisi od civilnog dijela koji je nepoznat i tebi i nama.

za čin satnika temeljem sjp vidi u pu, ali tu nisu izgleda svugdje ista pravila jer meni iako sam 91 bio u zagrebu u jedinici za posebne namjene(sada sjp) ne žele izdati potvrdu, jer kao nisam imaš rješenje o rasporedu u sjp, pa ispada da sam ja tada bio teški paravojni element :smijeh::smijeh::smijeh::majstor::majstor::majstor:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Ljudi da nebi bilo iznenađenja, na sve cifre preko 3500 Kn ide i porez umanjen za postotak invalidnosti, tako da kasnije nebi bilo kak je to cifra manja, morate računati i na eventualni prirez ako se uzima po vašem mjestu stanovanja :namiguje:

 

Osim na invalidnost ima još olakšica i na uzdržavane članove obitelji ( recimo djecu )+ na % invalidnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zmaj je napisao:

Koliko se odbija za iznos od 7620kn.invalidske mirovine,20%rvi,tj,koliko se dobiva na ruke?

 

 

Na to pitanje je odgovor najbolje potražiti u nadležnom poreznom uredu gdje se vrše promjene u poreznoj kartici ( recimo upis novog djeteta ili ostvarenog statusa HRVI kao oloakšice ).

 

Osobno sam se raspitao o svom slućaju gdje mi je gospođa rekla da s obzirom na status 30 % HRVI i 2 malodobne djece koje sam prijavio na svojoj poreznoj kartici, mogu imati mirovinu i do 5000 kuna da mi ne uzimaju porez ni prirez.

 

Mada sam ja daleko od tih 5000 ali sve jedno informacije radi ne škodi znati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

cagart je napisao:

Ljudi da nebi bilo iznenađenja, na sve cifre preko 3500 Kn... :namiguje:

Možda nije tema, ali: za umirovljenike je osnovni osobni odbitak do 3200, dakle osnovni osobni odbitak je max. 3200 a ne 3500!

 

 

 

Je u pravu si, iako dosad kada smo pisali o iznosima mirovina to se nije spominjalo pa čovjeku po tablici ispadne recino 5000 Kn, kad na ruke dobije 4500 Kn, i onda se čudi :misli: Mislio sam da je bitno da ljudi kad računaju iznose mirovina i to uzmu u obzir.

Evo ovo sam našao na stranicama mirovinskog što se tiče obračuna poreza:

 

Porezne osnovice na koje se obračunava porez po stopama jesu:

 

 

POREZNA OSNOVICA STOPA POREZA

 

do 3.600,00 kn 15%

 

od 3.600,00 kn do 9.000,00 kn 25%

 

od 9.000,00,00 kn do 25.200,00 kn 35%

 

iznad 25.200,0 kn 45%

 

 

Od 1.siječnja 2001. porez obračunat na mirovine korisnika sa statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida umanjuje se za postotak invalidnosti, sukladno Zakonu o porezu na dohodak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuki16 bi vojni dio mirovine imao 1188 Kuna, jer ima profesionalnu nesposobnost i mali omjer vezan za rat, a koliki bi mu bio civilni dio, to stvarno jedino oni u HZMO mogu izračunati, jer zavisi koliko ima staža, kolika mu je bila plaća itd.

Eldridž bi vojni dio s činom časničkog namjesnika imao 4134 Kune, a s činom satnika 4384 Kune, a za civilni dio isto kao i za Kukija s tim da je opet u povoljnijoj situaciji od Kukija, jer ima opću nesposobnost, pa mu se i taj civilni dio obračunava po mirovinskom faktoru 1, za razliku od Kukija kojem se civilni dio obračunava po MF 0,8.

I to pokazuje kolika je razlika između profesionalne i opće nesposobnosti.

Uglavnom Kuki nemoj se nadati visokoj mirovini da se ne bi razočarao na kraju kad dobiješ rješenje s izračunom.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

tko ima živce da jednom legi pokuša odprilike izračunati mirovinu,rvi 30 % trajno,opća,drgaovoljac,,omjer 80 rat -2o% mir ili 90 rat.10-mir nisam siguran,od 90 godine u mup-u,časnički nemjesnik,civilstvo oko 2 godine / rad van mup-a)-pa ako može netko to rješiti -hvala.ja nemam živce niti mi tablica puno pomaže oko toga..ajd malo da ga netko usreći....bok i hvala..... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija