Jump to content

otpremnina u pravosuđu...


apache70

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Prijatelj, djelatnik pravosudne policije, otišao u vojnu mirovinu, 100% opća (omjer 60% ranjavanje i 40% civilna).

Da li isti ima pravo na dvostruku otpremninu sa obzirom da je isti kao državni službenik otišao u invalidsku mirovinu zbog 100 opće nesposobnosti za rad?

Ako ima, koji je postupak za ishodovati istu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno me baš zainteresirala ta problematika, pa sam malo čitao propise i problem je u tome što za tu duplu otpremninu po ZOMO mora postojati oboljenje koje se nalazi na listi profesionalnih oboljenja koje se može naći u jednom podzakonskom propisu (ne znam sada napamet koji je točno, ali se lako nađe na netu), a to su klasična oboljenja gdje su djelatnici obično izloženi prevelikoj buci, raznim štetnim kemijskim djelovanjima i sl. Od rata nema ni R. Znam da će sada biti pitanja, a zar detonacije nisu buka, pa onda tko zna čime nas sve nisu trovali i sl., ali ja samo prenosim (naravno svojim riječima) što prenosi taj pravilnik ili kako li se već zove, ne znam sada napamet, ali mogu saznati ako koga zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije isto. opća 100% znači da se mirovina određuje 100%od vojnog dijela, što je i najviša mirovina.

mirovina opća 100%, uz omjer 60%rat a 40%mir ne postoji, jer svi omjeri moraju dati 100%(60/40, 30/70,90/10) tako da 60%rat a 40%mir daje dosta manju mirovinu od 100%vojna.

treba razlikovati gdje piše bolesti u svezi rata i ostale.

recimo omjer 60%vojno a 40%civilno, ali vojni postotak se sastoji od 40% ranjavanje i 20% bolesti u svezi rata.

male razlike ali veoma velike kada se računa iznos mirovine. :kavica::-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija