Jump to content

Ovrha za alimentaciju + zakonska kamata


tomas01

Preporučene objave

Ko prvo, pozdravljam sve forumaše pošto sam prvi put ovdje i vidim da ima puno dobrih stvari i savjeta .

Pa, shodno tome, zamolio bih nekoga ako zna da mi pomogne objašnjenjem na koji način se računa zatezna kamata koja je 15% godišnje?

Naime, dobio sam rješenje o ovrsi za razlike u iznosima alimentacije . Ukupan dug je KN 27.042,00 po pravomoćnom rješenju od 10.07.2007. Od tada, ovrhom mi se skida s plaće određeni iznos ali sam čuo da bih trebao platiti i zakonske zatezne kamate. E sad, na koji način to mogu izračunati ili saznati koliki bi to iznos bio cca do 08.12.2008. ( od 10.07.2208 kada je otplata krenula i glavnica se smanjivala)

Nadam se da sam uspio ovo sročiti razumljivim jezikom i svaki savjet ili pomoć mi je dobrodošao.

 

Hvala unaprijed!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam je rješenje pravomoćno, onda s njim pravo odvjetniku ili javnom bilježniku da Vam sastave rješenje za ovrhu, ( što je skuplja varijanta ),ili je napišete sami,( jeftinija varijanta), negdje ovdje na forumu sam vidjela šprancu, morate samo malo pročešljati.

 

To znam iz osobnog iskustva, jer i sama čekam ovrhu, tj. isplatu zaostataka. Želim Vam puno uspjeha i da ne čekate dugo kao ja !!!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija