Jump to content

Trebam savjet odvjetnika


Ryder

Preporučene objave

Bok svima,ovdje sam došao na savjet prijatelja koji mi je prepoučio ovu stranicu iz vlastitog iskustva.Naime,moj problem je sljedeći.I isprike svima pošto će ovo biti poduži post ali bih iskoritio priliku i molio za bilo kakvu pomoć ili savjet.

 

Student sam i kao naćin zarade nekakvog džeparca imam blog koji se bavi sportom konkretno nogometom i koji je zamisljen i funkcionira po ideji da se na njemu mogu vidjeti golovi iz top liga Europe.Golove preuzimam s nekoliko stranica poput Youtuba gdje postoji embed code (html kod) koji se kopira i pejsta gdje želite da se prikazuje.Povremeno na tom blogu postavim i prijenos neke nogometne utakmice sa web stranica poput justin.tv i ustream koje takodjer ispod videa imaju svoj embed code tako da ga bilo tko može preuzeti i postaviti gdje hoće.Te stranice funkcioniraju na način da registrirani korisnici dobiju svoj kanal .svoju stranicu gdje pomoću svoje webkamere prenose utakmice.Tu dolazimo do mog problema.Ja sam preuzeto takav embed code jednog prijenosa i dobio mail na engleskom gdje piše ukoliko mi nešto nije jasno da se obratim svom odvjetniku i sl.S obzirom da nemam novaca za takvo nešto iznio bih svoj problem ovdje i molio za bilo kakav savjet ili pomoć s obzirom da se nikako nerazumijem u engleski jezik kao ni u pravo.I još jednom zamolio za bilo kakvu pomoć.Hvala svima i sve najbolje u nadolazećoj godini.

 

Ovo je email koji sam zaprimio:

-----------------------------------------------------------

Hello,

 

Blogger has been notified, according to the terms of the Digital

Millennium Copyright Act (DMCA), that content in your blog:

 

http://goalstemple.blogspot.com/

 

allegedly infringes upon the copyrights of others. The content in question

is The Premier League's audio visual content.

 

The notice that we received from The Premier League, with any personally

identifying

information removed, will be posted online by a service called Chilling

Effects at http://www.chillingeffects.org/notice.cgi?sID=9218. We do this

in accordance with the Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Please

note that it may take Chilling Effects up to several weeks to post the

notice online at the link provided.

 

The DMCA is a United States copyright law that provides guidelines for

online service provider liability in case of copyright infringement.

Please see http://www.educause.edu/Browse/645?PARENT_ID=254 for more

information about the DMCA, and see

http://www.google.com/blogger_dmca.html for the process that Blogger

requires in order to make a DMCA complaint.

 

We are asking that you please remove the allegedly infringing content in

your blog. If you do not do this within the next 3 days (by 12/26/08), we

will be forced to remove the posts in question. If we did not do so, we

would be subject to a claim of copyright infringement, regardless of its

merits.

 

We can reinstate this content into your blog upon receipt of a counter

notification pursuant to sections 512(g)(2) and (3) of

the DMCA. For more information about the requirements of a counter

notification and a link to a sample counter notification, see

http://www.google.com/blogger_dmca.html#counter.

 

Please note that repeated violations to our Terms of Service may result in

further remedial action taken against your Blogger account.

 

If you have legal questions about this notification, you should retain

your own legal counsel. If you have any other questions about this

notification, please let us know.

 

Thank you for your understanding.

 

Sincerely,

The Blogger Team

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lako za prevesti postoji google tranlslate tools gdje se cijeli tekst pejsta i prevede automatski na hrvatski.Ali ni to mi nepomaže,pošto se nerazumijem u pravo.Zapravo ja neznam ni gdje je u tome neka moja krivica ,pošto sam jasno napisao na blogu da su videi preuzeti od sportskih fanova te da ukoliko neki video od tih krši neka prava da se obrati onome tko ga je napravio te kad ta osoba ga ukloni da ce se taj video automatski ukloniti sa moj stranice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam u cemu je problem, maknes video i neces imat vise problema.

 

EDIT:

gdje je u tome tvoje krivnja?

Pa recimo da je to ista stvar kao da prodajes majce na kojima pise đorđe armani, nisi ih proizveo ali jasno ti je da nisu licensirani orginali.

 

Netko je platio jako puno da dobije prava na prjenos te nogometne utakmice, naravno da ne zeli da drugi zarađuju na njoj koji nemaju ta prava.

 

Svakako, jako si dobro prošao, da živimo u nekoj organiziranoj zemlji tužili bi te za tu banalnu stvar i bez ikakvih problema ti naplatili 5 000- 50 000 eura. U njemackoj i svicarskoj imas odvjetnika koji cjeli radni dan samo traze ljude koji su prekrsili neka tv prava pa ih tuze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš u tome i je stvar,što ja nerazumijem gdje je moja krivnja,i htio bi da mi netko to objasni.Zar nebi trebala biti to krivica ako već netko nema autorska prava za taj prijenos te osobe koja prenosi npr.tu neku utakmicu a ne moja.Pošto ja samo uzmem besplatni embed code i postavim taj video na moj blog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shatila ti koristiš usluge Bloggera protivno njihovim pravilima pa te oni mole da ukloniš sporan sadržaj obzirom da su oni odgovorni po njihovom Zakonu o autorskim pravima (tzv. DMCA). Ako ti to ne učiniš do 26.12. oni će ukloniti sadržaj jer će u protivnom oni (Blogger) biti izloženi tužbi za povredu autorskih prava od strane The Premier League.

 

Nude ti mogućnost da vrate sporan sadržaj nakon primitka "counter notification" - a uvjete za to treba proučit na http://www.google.com/blogger_dmca.html#counter.

- ako stignem vidit ću i to ako ti već nisu protekli rokovi...i za kraj te upozoravaju da ponovljena kršenja njihovih Uvjeta usluga može rezultirati daljnjim radnjama kojima će te onemogućiti da koristiš svoj Blogger račun.

 

Dakle, tvoja odgovornost je u tome što kršiš pravila korištenja usluga Bloggera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija