Jump to content

Rok - ožujak


natalie

Preporučene objave

evo me! odgovarala sam (25.3.) sama i samo s jednim slušačem (a u dvorani je navodno bilo 17 slušača!!) mogu reći da me to najprije prestravilo, ali sam se tako ugodno osjećala da sam nakon drugog ispitivača zaboravila da sam na ispitu. istina, pitali su me dosta, i iako sam u zadnja dva tjedna, kao i na sam dan usmenog, mislila kako više ništa ne znam i da mi se sve pomiješalo ,na ispitu se nisam gasila.

 

imala sam i odličnu komisiju_-lovrić, garačić, mikšić i đurović.ispit i komisija za poželjeti! vidim da je netko objavio pitanja od 25,pa kad se sjetim još neka pitanja koja su mene pitali, objavit ću.

 

presude?! kazneno sam dobro napisala (prijevara), građansko je bilo malo frkovito. uglavnom, spis iz tamo neke 95 godine, neimovinska šteta-uvreda u novinama. u spisu se spominje zakon o javnom informiranju (čak ne zakon o javnom priopćavanju, za koji znam da je bio prije zakona o medijima). uglavnom, mislite i na taj zakon kada idete na pismeni iz građanskog jer ako vas dopadne tako nešto, da se možete uopće na nešto pozvati. nekako sam se snašla...

 

nakon 2 i pol mjeseca učenja, sva muka štrebanja je iza mene..

 

pozdrav svima, naročito vama na forumu rok-ožujak! šta god zatrebate, bit ću tu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za pismeni se nisam uopće pripremala. dan prije pismenog pročitala sam oko desatak presuda i to je to. ako si dobar na usmenom, neće biti presuđujuća.

 

ja sam imala prijevaru, izrekla sam mu uvjetnu. bio je u pritvoru, morala sam ga pustiti iz pritvora, uračunati mu kaznu...- to je bitno. (ali najvažnije je da ti je izreka potpuna, na obrazloženje samo baci pogled, i naravno, moraš dovršiti presudu do kraja-uputa o pravu na žalbu). meni baš nije bilo ugodno pisati obrazloženje, i kod kp-a i kod gp-a, dobro da se nisu upustili u čitanje, tamo sam nabacala svašta....rekla mi je da mi je dobra presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo moji užasi....jučer bio ispit,komisija: Gagro(super), Klier(jako ugodan čovjek), Jurić-Knežević(umjesto Komadine, pita dosta, samo treba biti koncentriran jer priča pa onda postavi pitanje), Vičić(umjesto Juga....standardno deranje...nisam briljirala ali nije bilo niti jednog pitanja a da mu nisam odgovorila) i šlag na kraju iznenađenja Sučević(umjesto Lovrić)....on nas je toliko izludio i rekao nam da smo pali oba njegova ispita....i tako čekamo objavu komisije da mi reću da sam pala građansko i trgovačko, kad....shock! Nas troje je i Vičić odlučio bacit...i pali smo cijeli ispit!

Četri i po mjeseca pripremanja.....i toliko nerazumijevanja od strane zna se kojih ispitivača, živjeli odvjetnici! Jedna cura je prošla, a jednu je dio vratio! Šta da kažem...niti sam učila po pitanjima, niti se glupirala ovo svo vrijeme, ali Sučević pita Ugovor o trgovinskom zastupanju,uskladištenje...................................

Odo jesi živa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Somuch, šokirana sam!!! Znaš da sam mislila na tebe i mislim si da sigurno slaviš jer se ne javljaš. Ali ovako nešto, ne mogu vjerovati. To je prestrašno i grozno. Troje ispitivača da ti se promjeni i još kojih troje, za ubit se. Dala si sve od sebe, nemaš si šta zamjeriti. A ovako nešto niti si mogla spriječiti niti utjecati na to. Pitam se kakvo će iznenađenje nama pripremiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Somuch drž' se! Nemoj sada klonut duhom.

A što se tiče nekih ispitivača - ljudi gdje vam je ljudskost! Pa nismo roboti, i od kuda nekome pravo da očekuje savršenstvo. Svijet nije savršen niti postoji osoba koja sve zna. Stvarno previše! Neki mogu biti stručnjaci, ali zaista nisu za rad s ljudima. Čak i kad se ne zna, čemu vika, zgražanje... I zašto nekoga rušiti sve? Zašto?

Tko sve zna, gdje je ta osoba da ju vidim. Šta ako ja dođem na ispit i zapnem na nekom pitanju - kaj, odmah padam jer je to "nečuveno".

Neš ti, "pitaju s razumijevanjem", da mogu si mislit. Pa ne odgovara se samo gp ili gpp, već i 9 drugih područja - kak si misle da to netko sve strpa u glavu? Isto kao na faksu-čisto bubetanje i onda kad se završi faks - pojma se nema - ne zna se niti odluka sastaviti. Strašno, kakvi su to standardi.

Zašto onda postoje pisani zakoni? I šta nije točno da se zakoni non stop mijenjaju - I? Kaj sad s tim bubanjem? To nije znanje niti dokazuje sposobnost. Kao takvi ispitivači uopće ne otvaraju zakone kad rade - sve im je u glavi. Daj...Netko se zabunio pa misli da mu dolaze Indijanci na ispit - znanje se među nama prenosi pričama uz vatricu usmenim predanjima, nema knjiga pa sve mora biti u glavi...Ma...Vidim logiku: ako netko nabuba sve napamet onda je pravi pravnik...Ali prava je istina: džabe to ako čovjek nema druge vještine - mogu sve nabubati ali ako ne znaju razmišljati i primijeniti zakon...učinak: katastrofa. Viđeno sto puta.

 

Ma, Somuch, potpuno sam uvjerena da si ti zaslužila prolaz, spremala si se odgovorno i stoga mi je ovo užasno i zaista mi je žao što se tako dogodilo. Vjerujem da ti je sada teško, ali ne daj se. Rješit ćeš ti to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ma ja sam to skroz trezveno primila...naravno poslije što sam uspjela pronači vrata za izići iz Ministarstva:)i ja sam za to da treba razmišljat i znati to primjenit, i tako sam postupala, ali Vičić se šokirao ako bi ja zaboravila nabrojit jednu pretpostavku koju sam mu na pod pitanje odgovorila...a ja sam slušala ispit kad cura nije znala vrste žalbi i rok za žalbu pa ju je pustio...toliko o znanju i kriterijima. Ako se nezna ja sam za to da es baci, ali niti jedno pitanje iz gpp-a nisam ne odgovorila...ali da sam znala da je Vičić onda bi pogledala komentare odmah rekla magičnu riječ koju on prvu želi čuti...i to bi bilo to, pa onda tek dođemo do onog šta oni govore nemožete učiti po pitanjima komisije, a gledajući na njih dvojicu e to baš i trebaš!!!!!

Tko to uči po pitanjima komisije...znači uči cijelih 15 dana( e da sam toliko učila nebi mi uopće bilo krivo), taj mora biti fenomen kao i jedan kolega na legalisu što je napisao da je učio samo po pitanjima komisije i prošao....e za to samo izjavit moraš stvarno biti retardiran! Želim vam bilo kakvu sriću osim ovu našu...nama je tajnica rekla da se nitko nije mijenjao:)

P.S. Da se promijenila komisija kao što je to bio slučaj sa gđom. Jurić-Knežević i da je došao bilo koji drugi ispitivač osim one dvojice mi bi svi prošli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da i ja javim svoje iskustvo sa ispita u petak 27.03. Ja sam imala popravak iz građanskog materijalnog. Kako sam prvi put izlazila na ispit u 12 mjesecu i pala građ. i to kod Lovrićke, mislim da se u petak zbog toga promjenio ispitivač, jer se ne može ponavljanje imati kod ispitivača kod kojeg si pao. Ja to međutim do petka nisam znala, i mislila sam da će mi biti Lovrićka, te sam tek od portira saznala da je umjesto nje Sučević. Položila sam, hvala Bogu, ispitivao me dugo, puno, nije bio popustljiv, ali iako sam se pripremala za Lovrićku, sve sam znala..Nije bilo lako, al položila sam.

 

Stvarno mi je žao ostalih kandidata, iako ih nisam upoznala jer mene nisu slali u dvoranu sa ostalima, većsu me ostavili kod portira da čekam, te me kasnije zvali gore..

 

A u 12 mjesecukad sam odgovarala bio mi je Vičić, sve sam znala, ali mu nisam znala reći točno kako je u zakonu napisano za presudu iz ogluhe, pa se počeo derat da šta ja imam to govoriti svojim rječima, kad je to tako ljepo sročeno u zakonu..Strašno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lemy, mislim da sam te ja slušala u 12 mj., bio je Vičić i Lovrićka koja je bacila jednu curu samo gp, zato mislim da si ti :smijeh: Imaš dugu plavu kosu :misli: Inače, svaka čast, čestitam od srca :palac::pljesce:

Samo bih te htjela malo ispraviti glede promjene ispitivača, jedna cura koju ja znam je pala gpp kod Mikšića isto negdje u 12, i isti dan je odgovarala kad i ja, opet kod Mikšića, popravak, tako da ta promjena ne ovisi o tome. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:smijeh::-P Da ja sam..V Da to sam ja...Hvala Bogu pa sam se riješila tog tereta..A kad sam kod Lovrićke odgovarala, ja stvarno ne znam šta se meni dogodilo..Ona je meni postavila pitanje, a ja ni dan danas ne znam šta je oa mene pitala, skroz sam se zablokirala, gledala u nju koda priča kineski...A za ove ispitivače mi je Sučević rekao, da ne bi ni mogla kod nje odgovarat kad me rušila...ne znam stvarno, da li je to pravilo ili šta... Kod kog si ti polagala? Kad?..jel ti imaš kratku tamnu kosu i negdje si iz dalmacije...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da, dobro se sjećaš, ta sam :idemo: Ja se sjećam da te je pitala ograničenja prava vlasništva, a ti si malo zablokirala, ali si se zato trgnula na trgovačkom :-D vjerojatno je trema bila u pitanju, a to si i sama rekla...To je logično da te ne bi trebao ispitivati isti ispitavač, ali eto primjera kad se to dogodilo, mislim da je to suvišno komentirati :smijeh: A ja sam polagala 4.3. kod Markovića, Mikšića, Svedrovića, Damjanovićke i Đurovićke...bili su ok! Još jednom čestitam i odmaraj sad! Zaslužila si :palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo mene opet, samo da se pozdravim sa svima s ovog foruma, polako se bliži kraju ovaj rok, a ja sam se nekako sprijateljio s ekipom, stvarno smo bili kao jedan - kao spartanska falanga, neki su prošli, neki su pali (posebno mi je žao somuch), neki će proć a neki će past..., glavno je rješiti se ove muke! Hvala svima s ovog foruma, puno ste mi pomogli (posebno somuch) i veliki pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo i mog iskustva. Na žalost nisam gotova, imam popravak iz uprave. Ono čega sam se najmanje bojala i možda onda i najmanje ponovila. Ali nema veze, zadovoljna sam. Još taj jedan mi se čini kao kap u moru kad se sjetim svega ostalog. Garačić je bila ok, presude su bile super. Od ostalih Kriletić, Buljan, Brežanski i Vlahinja. Pitanja sva iz liste objavljenih tako da nema smisla da ponavljam, a vidim da je netko već i objavio. Puno hvala svima, ekipa iz ožujka je bila mrak. Pomogli ste toliko puta u danima najveće muke i panike. Somuch želim da rasturi slijedeći put. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ljudi i mene :-D

Pošto sam otvorila ovaj topic, red je da vratim dug društvu!

ja sam položila 23.03. i nisam mislila da će i taj dan doći. Komisija Jesenković, Jurić Knežević, Gagro, Kos i Sučević.

Za Jesenkovića naučila sam doslovce napamet stihove, nazovimo to tako, iz zakona. Bila sam fulala jednu riječ i već su mu obrve počele rast neviđenom brzinom! Ali sve 5, na kraju nas je još pohvalio kako smo lijepo znale.

Jurić Knežević - meni jedna prekrasna žena!

Gagro - samo njegova pitanja, ali me nije puštao dok nisam nabrojala i zadnje pravo čovjeka. Mislila sam da se šali, ali i do toga smo došli. :smijeh:

Kos - na početku se nisam pretjerano ugodno osjećala, bio je dosta mrk, ali sam dobro znala i kako se bližio kraj atmosfera je bila sve bolja i bolja. Drži se svojih pitanja.Što se tiče izmjena, pitao me da li sam ih radila, rekla sam ne, on je rekao da je to ok! Pošteno!

Sučević - njega sam se najviše bojala, a na kraju je taj dan bio najugodniji ispitivač. Čovjek je umirao od smijeha i sve u svemu lijepo iskustvo!

Pita svoja pitanja, ovo na legalisu objavljeno je dosta. I opaska što se tiče tih famoznih ugovora - pita samo tko su stranke i tu i tamo nešto vrlo karakteristično za pojedini ugovor, kao napr. ključ u ruke. To se da nabubetati za 2 sata.

 

Moj savjet svima - kad saznate komisiju, samo po njihovim pitanjima radite!

To je u 97% slučajeva najučinkovitije!

I noć prije, dobro se naspavajte! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija