Jump to content

sastavljanje kupoprodajnog ugovora(prodaja nekretnine na moru)


zagorka

Preporučene objave

Poštovani..

 

mi smo prodavatelji,nekretnina je u vlasnistvu,uvjeti prodaje su sljedeći:

 

novac se isplaćuje polovica odmah,polovica u roku dvije godine s time da mi u roku te dvije godine još uvijek raspolažemo tom nekretninom,tj.uživamo je.Željela bi da se zaštite obije strane.i kupci i prodavatelji,da nebi bilo oštećenih, ako se nosiocima ugovora nešto desi.Vlasnici nekretnine su majka i sin,kupac je udana žena sa jednim djetetom.Trebalo bi nekako ugovor sastaviti u stilu ako se kome što desi tko je nasljednik obaveza ili tko doviva ostatak novaca..itd itd

Ako ima netko nekoga za preporučiti.u Zgb ili ZD,bili bi zahvalni

 

na pm molim lijepo..

ili ak teba kaj još pojasniti,recite

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ti odvjetnik sastavlja ugovor, to ovisi o vrijednosti nekretnine, a mislim da bude oko 1-2% ugovorene cijene. A postoji i poseban oblik ugovora (potvrda kod javnog bilježnika,ne samo ovjera potpisa, nego baš potvrda ugovora) i onda to može koštati isto cca npr. 0,5%-1% vrijednosti ugovora, ali onda su svi puno bolje osigurani.

A i ja mislim da bolje je malo uložiti da sve bude kak treba nego se poslije plakati. Ima situacija da su ljudi znali ostati bez stana, a da nisu dobili novce do kraja, pa su se morali tužakati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija