Jump to content

Potvrda o (ne)kažnjavanju vs. zaposlenje


gavun

Preporučene objave

Prije mjesec dana sam pao s 0.5 g trave (bratovo je bilo, ali sam preuzeo na sebe) i još nisam dobio nikakav poziv sa suda.

1.pitanje: Da li je ta mala količina marihuane kod nas prekršaj ili kazneno djelo?

2. pitanje: Koliku kaznu u pojedinim slučajevima mogu očekivati (nikad do sada nisam ni prekršajno ni kazneno gonjen)

3. pitanje: U slučaju kaznene prijave, je li ide u dosje tj. prilikom zaposlenja u školu (imam priliku kao profesor) ili državnu upravu, da li mogu izvadit potvrdu o nekažnjavanju?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Prekršaj uvijek, a kazneno djelo ovisno o državnom odvjetništvu i sudu. Name neka DO i sudovi imaju stav da je to mala količina pa odbace prijavu i gone samo prekršajno, dok neki drugi imaju stav da je i kazneno djelo. Dakle odgovara se u dva postupka, a negdje samo u jednom.

 

2.U prekršajnom postupku od 1700- 5000 kuna, a u kaznenom dolaze u obzir: opomena, uvjetna novčana ili zatvorska i novčana.

 

3.Ne traži se potvrda o nekažnjavanju, već o tome da se ne vodi kazneni postupak (ljudi to krivo zovu "o nekažnjavanju")

Za školu traže da se ne vodi kazneni postupak. Odmah zatražite tu potvrdu i bit će "čista"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Thx! Ove informacije mi vrijede zlata, jer svatko drugačije kaže tj. nitko ne zna točno. Čak je i policajac, kad je to našao, rekao da je količina za prekršaj jer je minimalno iako se njega ne pita.

Zanimljivo, kako svi potvrdu da se ne vodi kazneni postupak zovu potvrda o nekažnjavanju!

Samo još da utvrdim

- ako je prekršaj, ne ide u dosje i nema maltretiranja na granici...

- ako je kaznena, bit ću u evidenciji, pa me može uvijek pretrest?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

pitanje-na koji nigdje ne mogu dobiti točan odgovor-pomozite mi, molim Vas!!!!!

1997 godine sam bila uhapšena u EU i osuđena na zatvorsku kaznu, zbog jednog težeg djela-oružane pljačke. nakon pomilovanja bivam protjerana u hrvatsku-1999g. gdje mi prave pol.dosje. nakon toga više nikada nisam imala niti najmanjih problema sa zakonom i na tu epizodu gledam kao na grešku iz mladosti. zanima me da li postoji mogućnost brisanja toga dosjea - obzirom da je prošlo deset godina od moga oslobađanja, napominjem da nikada više nisam imala problema sa zakonom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija