Jump to content

Susjed & tulum


e1a3

Preporučene objave

Zivim u zgradi iznad susjeda koji mi cim je u stanu vise od 3 osobe zove policiju (uredno odmah nakon 22:30), lijepi selotejp na zvono i slicno..

Prosli put je policija na njegov poziv dosla, ali nije napisala nikakvu kaznu jer je i sama uvidjela da buke nije bilo.

 

Sad bih ja zeljela organizirati tulum. Cula sam da se tulum moze prijaviti policiji pa imam par pitanja:

 

Kako se to radi? Osoba (vlasnik stana) ode u policiju i kaze: ja sam dosao prijaviti tulum na toj i toj adresi od toliko do toliko sati povodom toga i toga? Ili?

I sto konkretno dobivam prijavljivanjem policiji?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Kućni red-trebao bi biti ugovor između stanara ulaza,je li?

 

2. Organizacije priredbi za javnost nisu dopuštena u neregistriranim prostorima.

3.Rođendani, karmine i ostale oblike druženja prijatelja i rodbine nitko ne može zabraniti niti se prijavljuju. Ograničiti ih može samo pravo susjeda na dopuštene uvjete za život.

Kod ovog se isključivo misli na buku. Pravila su jasna za dopušteni dnevni i noćni nivo buke.

Kako nema ni referentne buke iluzorno je očekivati da Vas itko može spriječiti da pravite čak i gluposti.

Radi se samo o civilizacijskim odnosima, i trebate javiti susjedima šta planirate i do kada i pozvat ih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U praksi policijska ophodnja po prijavi za remećenje kućnog reda reagira na tri načina:

- ako je skup miran i 'kulturan', ne interveniraju

-ako procijene da je opomena dovoljna da se drštvance primiri, učine tako

-ako je društvance bučno i pijano, i radi se o pravom tulumu, i procijene da opomena neće djelovati nego bi ionako morali opet dolaziti, 'razjure' skup

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policiji ne možete prijaviti "tulum" u svom stanu, jer oni takvu prijavu sigurno neće zaprimiti

možete slobodno organizirati tulum bez prijave ali morate voditi računa da ne remetite javni red i mir. dovoljan je jedan susjed kojem smeta buka iz vašeg stana da vas prijavi i policija će doći, a gore je dobro navedeno što će uglavnom napraviti. :hekla:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, netko je spomenuo civilizacijske odnose.

Da je moguce njih napraviti, prvo bi to ucinili.

Susjed (vjerojatno taj ispod mene) na neobicne nacine uspostavlja vezu s nama, nikad ne odavsi tko je on, a zgrada ima previse stanara da bi isli od vrata do vrata i ispitivali kome smetamo i tko zove policiju. Susjed do nas uredno cuje policiju dok nam dodje i onda izadje van govoreci im kako je on tu pored nas i nista nije cuo!

 

Zapravo, vise od svega bih zeljela saznati tko je on i da porazgovaramo, jer ovdje cu zivjeti i dalje, ne mogu samo tako uzeti i odnijeti stan negdje dalje. A svaki put kad se slucajno ili namjerno okupi par ljudi kod mene, pod trncima sam hocemo li dobiti nekakvu prijavu ili ne.

Tako mi je netko (ocito krivo) sugerirao o nekakvom prijavljivanju tuluma, ali eto..

 

Ostaje mi samo da pri sljedecoj prijavi policiji od strane susjeda (ako do nje dodje) prijavim ja njih (zbog cega tocno?), jer su policajci rekli da na taj nacin mozemo doznati tko nas prijavljuje.

 

uglavnom, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako i učinite!

Kada slijedeći puta policija dođe po prijavi,predajte pismenu prijavu zbog uznemiravanja lažnom prijavom. Dobro bi bilo da možete navesti i kojeg 'dobrog' susjeda kao svjedoka.

Morate razumjeti da policija mora doći po prijavi provjeriti stanje. Ni njima se ne dolazi zbog gluposti, ali zapravo nema sankcija za prijavitelja.Ali ako Vi prijavite uznemiravanje, oni će mu reći da ga imate pravo tužiti ako tako nastavi.

Nemojte se truditi doznati o kome se radi i razgovarati. to samo završi svađom. Samo službeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija