Jump to content

Branitelj dragovoljac ili ne?


sviby

Preporučene objave

Bio sam pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite od 14.07.1991.Upisano u ratni put ureda za obranu.

14.11.1991 primljen dam u 1.brigadu ZNG Tigrovi(tako se zvala).

E sad,za razdoblje narodne zaštite ured mi odbija priznati status branitelja jer nemam 5 mjeseci (3 mj. i 29 d.).

Također mi odbija priznati status dragovoljca jer u ZNG imam 63 dana (treba 100)do 15.01.1992.

Nije mi jasno,imam ratni put a nisam branitelj.

Iz jedne postojbe sam prešao u drugu ali se ne zbraja.

Ima li izlaza iz te birokracije ili idem na vjetrenjače...

 

:hamlet:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pripadnik naoružanih odreda narodne zaštite 7/91

prelazak iz narodne zaštite u zng 10/91

status narodne zaštite nepriznat

žalba ustavnom sudu (prošlo dvije godine, odgovora nema)

dijelu mojih prijatelja je status narodne zaštite i

prelazak u drugu jedinicu priznat bez problema.

(status nz su riješili krajem devedesetih)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam,bez dana razlike,ali ovi u VŽ ne priznaju.Bio sam na davanju iskaza,naveo dva svjedoka (zapovjednik cjelokupne NZ za VŽ je ostao bez ovlasti)i oni dali iskaze.Ali opet ono -ništa od NZ jer nema 5 mj,ništa od dragovoljca sa ZNG jer nema 100 dana.

Imam još 10 dana za žalbu,ima li tko ideju kako ju napisati?

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja objava ti vjerojatno neće mnogo pomoći ali ni odmoći.Bio sam zapovjednik jednog kvarta nen.dob.odreda.Kad se malo rat smirio a izbori približili došao nam je nalog da dostavimo popise ljudi koji su sudjelovali u tim odredima.Sastali smo se i napravili spisak a podloga nam je bila knjiga straža koju smo vodili i koju i danas posjedujemo .Naravno da sam se mnogim zamjerio ali meni je savjest čista i na listi su samo oni koji su i učestvovali.Mi smo svoje napravili a od ureda dobili pohvale za ažurnost.U cijelom ovom razdoblju baš niko nije prigovorio na spisak.Naravno većina nas je vrlo brzo otišla u vojne posrojbe i kontinuitet je priznat.Ovo sam objavio jer oni koji tebe sada vuku za nos nisu odradili svoj dio posla i bilo bi im bolje da to isprave jer oni ti nikad nemogu uzeti ono što si bio .Na tebi je samo da se ne predaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija