Jump to content

Opis nekretnine u predugovoru


Mao

Preporučene objave

Molim znalce pravnih poslova sa zemljištima za prijedlog;

Čestica ima 2200m2 i kao takva je upisana u katastru i zemljišnoj knjizi.

Ja ću kupiti 700m2 od te sadašnje čestice, na način da će se parcelacijom formirati na njoj nova čestica, gdje sam već sa prodavateljem dogovorio veličinu i položaj te buduće čestice gdje će ona biti na toj sadašnjoj velikoj čestici.

Pošto je u građevinskoj zoni morati ću prije parcelacije ishoditi lokacijsku dozvolu.

U tu svrhu angažirati ću geometra za geodetsku podlogu, dati izraditi idejno rješenje i nadam se ishoditi lokacijsku dozvolu.

Tek nakon toga moći će se izvršiti parcelacija, i na toj novoformiranoj čestici temeljem kupoprodajnog ugovora moći ću se upisati kao novi vlasnik.

Prije nego li krenem u sve to i prodavatelj i ja htjeli bismo se osigurati nekim predugovorom dok ne budemo nakon parcelacije sklapali glavni kupoprodajni ugovor.

Ono što me zanima neznam kako u predugovoru opisati nekretninu koju kupujem-dakle što kupujem-kako to opisati,kada trenutačno ta buduća čestica ne postoji,nego će se tek formirati, a naravno da taj opis bude pravno ispravan.

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija